takhfifan-ads

    تخفیفان اولین و بزرگ‌ترین سایت تخفیف گروهی ایران, روزانه بیش از 800 پیشنهاد هیجان‌انگیز را با تخفیف‌های٤٠% تا ٩٠% در اپلیکیشن و سایت خود منتشر می کند .  
  • انواع پیشنهادات تخفیفان:
  • 1-رستوران و کافی شاپ
  • 2-کنسرت، سینما و تئاتر
  • 3-تور، هتل و سفر
  • 4-استخر و پینت بال
  • 5-کالاهای مختلف

mahoot-ads

 

برپوش های ماهوت راهکاری متفاوت برای زیبایی و محافظت همزمان: برپوش نوعی برچسب فرآوری شده است که به پشت گوشی و تبلت هوشمند میچسبد. برپوش های ماهوت در 5 دسته بندی متفاوت قرار میگیرند: چرم طبیعی – پارچه – بافت دار - طرح – متفاوت

لطفا سری به وبسایت ماهوت بزنید و یک خرید لذت  بخش را تجربه کنید

OPEN-MAHOOTLEATHER-1-350x123

دانلود فایل صوتی اصحاب الحسین1

هرماه ویژگی های خاص خودش را دارد:

1- ماه رمضان: ماه مرور بر سال گذشته ، آمادگی برای شب قدر و تقدیر و اندازه گیری. رمضان ماه گسترده ذکر است.
2- ماه محرم: شروعش با زیارت است. ماه مواجهه هاست: مواجهه با اولیای خدا از تمامی جهات، ماه شناخت کسانی که جلوتر از زمان خود بوده اند. مواجهه با مصائب وابتلائات. ماه نسبت سنجی( بین خود و اولیای خدا)

ذکر نکته ای قرآنی

خداوند در قرآن می فرماید:
وَإِذِ ابْتَلَى إِبْرَاهِيمَ رَبُّهُ بِكَلِمَاتٍ فَأَتَمَّهُنَّ قَالَ إِنِّي جَاعِلُكَ لِلنَّاسِ إِمَاماً

کلام گاهی با زبان است. گاهی با نوشتار و گاهی با رفتار. طبق آیه مذکور منظور از کلمات، ابتلائات است. و ابراهیم این ابتلائات را با موضع گیری هایش تمام کرد( فاتمّهن) یعنی همه را یک کلمه و یک سخن کرد.

داستان ابتلائات ، داستان تکمیل شدن یک پازل است. [ چرا که با این آزمایش ها، ابراهیم(انسان) مرحله به مرحله کامل تر شد]
یعنی از هر طرف این ابتلائات را ببینی یک چیز تامی را می بینی. هم بازی رب کامل است و هم بازی عبد که نتیجه ی این کلمه تام و این بازی خوب ابراهیم، جعل او به امامت است.

محرم ماه مواجهه با این کلمات تامه پروردگار است. همچنین می توانین در این ماه با مقایسه خودمان با اولیای خدا حقارت ها و ضعف ها و اسارت هایمان را ببینیم که چگونه یاران خدا رفتند و ما آویزان ماندیم.

بخش اول

برای صحبت کردن از کربلا باید ابتدا تفاوت این معرکه را با دیگر جنگ ها بدانیم و سپس چند تیپ را انتخاب می کنیم و در موردش حرف می زنیم.

جنگ بدر: با وجود اینکه جنگ تاریخ سازی است اما اولاً بدریون برای جنگ به میدان نرفته بودند بلکه برای غنیمت بود. گرچه بعداً که جنگ شد مردانه جنگیدند.

ثانیاً نسبت ها جنگی و معمولی بود( 1 به 3)

ثالثاً علائم نصرت پروردگار هویدا مثلاً بارانی که به نفع مسلمین بارید.

جنگ احد: در این جنگ احتمال پیروزی با توجه به پیروزی قبلی مسلمین و دلاوری های امیرالمومنین(ع) در ابتدای جنگ خیلی زیاد بود اما با این حال تمام یاران یکدست نبودند و بعد از آنکه روند جنگ عوض شد عده زیادی پا به فرار گذاشتند.

جنگ حنین: در این جنگ نیز احتمال پیروزی با مسلمین بود با توجه به اینکه مسلمانان از نظر تعداد نیز برتر بودند.

اما در کربلا نه تنها امید به پیروزی نبود بلکه یقین به شکست بود. عظمت یاران حسین(ع) در یکدستی آنهاست. این ها هیچ شائبه ای از مسائل دنیوی نداشتند و اینکه می گویم منظورم غنیمت و اینها نیست که این ها خیلی پایین تر از سطح آنان است. بلکه اینان حتی ذره ای امید و حس حماسی هم نداشتند و هیچ احتمالی نمی دادند که بعداً اتفاقی بیفتد چراکه اینان با همه کسشان آمده بودند.

بخش دوم

تیپ ها و گونه های شخصیت های مختلف در اصحاب:
برخی مانند پسران عقیل که پدرشان خیلی هم در حد بالایی نبود
برخی که نام آوران و گل سرسبد قبائل خود بودند مثل عابث
برخی که چند روز یا چند ساعت قبل با حسین(ع) نبودند
و برخی که عمری بود که کاشته بودند و آبیاری کرده بودند و الان به مقصود رسیدند و برداشت کردند.

دسته اول

معرفی عقیل
(در این قسمت استاد غنوی به تحلیل شخصیت عقیل و خانواده او می پردازند و پس از برشمردن ضعف هایی از او در کنار برخی خوبی هایش به این سوال مهم می پردازند که چرا اینقدر بین مسلم و پدرش فاصله است؟ چرا با توجه به اینکه عقیل از علی(ع) فاصله گرفت اما مسلم این فاصله را جبران کرد؟ که برای اطلاع از مشروح این توضیحات شنیدن فایل سخنرانی و همچنین پیگیری بحث در شب های آینده لازم است.)

ashabolhossein.www.download.ir

 

دانلود فایل صوتی اصحاب الحسین1 با لینک مستقیم از سایت دانلود فارسی

خرید آنلاین
شما می توانید این محصول را سفارش دهید و درب منزل تحویل بگیرید
خرید
لینک دانلود