دانلود آموزش زبان Pimsleur

روش آموزشی Pimsleur (که به آن متد آموزش زبان Pimsleur هم گفته می شود) متد یادگیری زبان مبتنی با سیستم صوت و شنیدار می باشد که توسط Paul Pimsleur زبان شناس معروف طراحی و توسعه داده شد . در حین یادگیری زبان، دانش آموز کلمات و عباراتی را که توسط فرد گوینده گفته می شنود را تکرار می کند و با استفاده از آنها جملات و عبارات جدیدی را می سازد . هنگامی که گوینده کلمات و عبارات جدیدی را به دانشجو معرفی می کند از دانشجو خواسته می شود که عبارات گذشته را دوباره یادآوری کند . Paul Pimsleur بین سالهای 1963 تا 1971 هنگامی که در دانشگاه UCLA زبانشناسی تدریس می کرد روش های تدریس زبان های یونانی, فرنسوی، اسپانیایی، آلمانی و تویی (غنایی) را ایجاد کرد . روش آموزشی زبان Pimsleur بیشتر بر روی دو مهارت خواندن و یحبت کردن تمرکز دارد که این دو مهارت با دروسی 30 دقیقه ای به کاربر آموزش داده می شوند و آنقدر تکرار می شوند تا فهمی 80% از درس به دانشجو منتقل شود . در حین آموزش، دانشجویان به گوینده که به دو زبان انگلیسی و زبان مورد یادگیری مسلط است گوش می دهند و از آنها خواسته می شود که پس از شنیدن هر عبارت آن را تکرار کنند . هر چه دانش آموز در برنامه پیشرفت کند، دایره ی لغات آموزش داده شده وسیعتر می شود . روش Pimsleur مانند روش آموزش نصرت می باشد که به زبان انگلیسی به زبان های دیگر آموزش می دهد اما نکته ی مثبت آموزش های صوتی زبان Pimsleur این است که می شود آنها را حتی در اتوبوس، مترو، تاکسی و … گوش داد و از زمان، برای آموزش زبانی جدید استفاده بهینه کرد .

Pimsleur متد آموز زبان خود را بر پایه ی 4 اصل ایجاد نمود : پیش بینی، یادآوری مستمر، واژه های کلیدی، یادگیری طبیعی

– پیش بینی :

دوره های آموزش زبان معمولا دارای یک دانشجو هستند که به دنبال معلم خود تکرار می کند و روشی که پیمزلور ارائه می دهد روشی غیر خشن و شاداب برای یادگیری زبان است . Pimsleur روش ” چالش و پاسخ ” را ابداع نمود که در آن از دانشجو خواسته می شود که عبارات و جملات را به زبان مقصد ترجمه کند . این تکنیک روش تاثیر گذاری بسیاری دارد زیرا احتیاج دارد که دانشجو قبل از پاسخ دادن فکر کند . Pimsluer اعتقاد داشت که این روش در مکالمه ی روزمره ی فرد نیز تاثیر گذار خواهد بود که در آن فرد باید به سرعت به سوالات پاسخ دهد . 

– یادآوری مستمر :

یادآوری مستمر روشی برای مرور کردن لغات یا گرفته شده در بازه ی زمانی مشخصی می باشد . یادآوری مستمر روشی برای حفظ کردن از طریق تکرار مستمر است . برای مثال، هنگامی دانشجو با لغت فرانسوی deux (به معنی عدد 2) آشنا می شود، کلمه ی deux هر چند ثانیه، هرچند دقیقه و هر چند ساعت تکرار می شود و توانایی دانشجو محک زده می شود . هدف از انجام این تکرارها در این فواصل زمانی منتقل کردن لغات به حافظه طولانی مدت خواهد بود . 

– واژه های کلیدی :

تمرکز روش Pimsleur استفاده از کلمات و تکرار آنها برای رسیدن به دایره لغات کلیدی می باشد . تحقیقات نشان می دهد که در اکثر مکالمات روزمره از تعداد کلمات مشخصی استفاده می شود . برای مثال در زبان انگلیسی 80% لغات چاپ شده در فهرستی 2000 کلمه ای محدود می شوند . متد آموزشی Pimsleur هیچگاه به آموزش گرامر نمی پردازد . در عوض، گرامر و الگوهای زبانی در طول دوره ی آموزش برای دانشجو تکرار می شوند . Pimsleur ادعا داشت که دانشجو با این روش همانند کودکی که زبان یاد می گیرد، زبان را فرا می گیرد.

 – یادگیری طبیعی : 

این روش، روشی صوتی می باشد . Pimsleur می گوید که این روش روشی برای یادگیری از طریق شنیدار و گفتار است و از مهارت های خواندن و نوشتن متفاوت است . Pimsleur از این روش به عنوان روش صوتی باد می کند که همزمان به آموزش گرامر، دایره لغت و تلفظ می پردازد . همچنین Pimsleur اذعان می دارد که دانشجویان با این روش لهجه و تلفظ صحیح را نیز یاد می گیرند .

 

دانلود آموزش زبان Pimsleur

دانلود آموزش زبان Pimsleur 35 زبان زنده ی دنیا با لینک مستقیم از سایت دانلود فارسی

لینک دانلود