تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

نبرد با اژدها در امپراطوری پادشاهان

دانلود آموزش زبان Pimsleur

روش آموزشی Pimsleur (که به آن متد آموزش زبان Pimsleur هم گفته می شود) متد یادگیری زبان مبتنی با سیستم صوت و شنیدار می باشد که توسط Paul Pimsleur زبان شناس معروف طراحی و توسعه داده شد . در حین یادگیری زبان، دانش آموز کلمات و عباراتی را که توسط فرد گوینده گفته می شنود را تکرار می کند و با استفاده از آنها جملات و عبارات جدیدی را می سازد . هنگامی که گوینده کلمات و عبارات جدیدی را به دانشجو معرفی می کند از دانشجو خواسته می شود که عبارات گذشته را دوباره یادآوری کند . Paul Pimsleur بین سالهای 1963 تا 1971 هنگامی که در دانشگاه UCLA زبانشناسی تدریس می کرد روش های تدریس زبان های یونانی, فرنسوی، اسپانیایی، آلمانی و تویی (غنایی) را ایجاد کرد . روش آموزشی زبان Pimsleur بیشتر بر روی دو مهارت خواندن و یحبت کردن تمرکز دارد که این دو مهارت با دروسی 30 دقیقه ای به کاربر آموزش داده می شوند و آنقدر تکرار می شوند تا فهمی 80% از درس به دانشجو منتقل شود . در حین آموزش، دانشجویان به گوینده که به دو زبان انگلیسی و زبان مورد یادگیری مسلط است گوش می دهند و از آنها خواسته می شود که پس از شنیدن هر عبارت آن را تکرار کنند . هر چه دانش آموز در برنامه پیشرفت کند، دایره ی لغات آموزش داده شده وسیعتر می شود . روش Pimsleur مانند روش آموزش نصرت می باشد که به زبان انگلیسی به زبان های دیگر آموزش می دهد اما نکته ی مثبت آموزش های صوتی زبان Pimsleur این است که می شود آنها را حتی در اتوبوس، مترو، تاکسی و … گوش داد و از زمان، برای آموزش زبانی جدید استفاده بهینه کرد .

Pimsleur متد آموز زبان خود را بر پایه ی 4 اصل ایجاد نمود : پیش بینی، یادآوری مستمر، واژه های کلیدی، یادگیری طبیعی

– پیش بینی :

دوره های آموزش زبان معمولا دارای یک دانشجو هستند که به دنبال معلم خود تکرار می کند و روشی که پیمزلور ارائه می دهد روشی غیر خشن و شاداب برای یادگیری زبان است . Pimsleur روش ” چالش و پاسخ ” را ابداع نمود که در آن از دانشجو خواسته می شود که عبارات و جملات را به زبان مقصد ترجمه کند . این تکنیک روش تاثیر گذاری بسیاری دارد زیرا احتیاج دارد که دانشجو قبل از پاسخ دادن فکر کند . Pimsluer اعتقاد داشت که این روش در مکالمه ی روزمره ی فرد نیز تاثیر گذار خواهد بود که در آن فرد باید به سرعت به سوالات پاسخ دهد . 

– یادآوری مستمر :

یادآوری مستمر روشی برای مرور کردن لغات یا گرفته شده در بازه ی زمانی مشخصی می باشد . یادآوری مستمر روشی برای حفظ کردن از طریق تکرار مستمر است . برای مثال، هنگامی دانشجو با لغت فرانسوی deux (به معنی عدد 2) آشنا می شود، کلمه ی deux هر چند ثانیه، هرچند دقیقه و هر چند ساعت تکرار می شود و توانایی دانشجو محک زده می شود . هدف از انجام این تکرارها در این فواصل زمانی منتقل کردن لغات به حافظه طولانی مدت خواهد بود . 

– واژه های کلیدی :

تمرکز روش Pimsleur استفاده از کلمات و تکرار آنها برای رسیدن به دایره لغات کلیدی می باشد . تحقیقات نشان می دهد که در اکثر مکالمات روزمره از تعداد کلمات مشخصی استفاده می شود . برای مثال در زبان انگلیسی 80% لغات چاپ شده در فهرستی 2000 کلمه ای محدود می شوند . متد آموزشی Pimsleur هیچگاه به آموزش گرامر نمی پردازد . در عوض، گرامر و الگوهای زبانی در طول دوره ی آموزش برای دانشجو تکرار می شوند . Pimsleur ادعا داشت که دانشجو با این روش همانند کودکی که زبان یاد می گیرد، زبان را فرا می گیرد.

 – یادگیری طبیعی : 

این روش، روشی صوتی می باشد . Pimsleur می گوید که این روش روشی برای یادگیری از طریق شنیدار و گفتار است و از مهارت های خواندن و نوشتن متفاوت است . Pimsleur از این روش به عنوان روش صوتی باد می کند که همزمان به آموزش گرامر، دایره لغت و تلفظ می پردازد . همچنین Pimsleur اذعان می دارد که دانشجویان با این روش لهجه و تلفظ صحیح را نیز یاد می گیرند .

 

دانلود آموزش زبان Pimsleur

دانلود آموزش زبان Pimsleur 35 زبان زنده ی دنیا با لینک مستقیم از سایت دانلود فارسی

خرید آنلاین
شما می توانید این محصول را سفارش دهید و درب منزل تحویل بگیرید
خرید
لینک دانلود