دانلود آموزش ساخت محیط های مختلف بازی در نرم افزار Blender

Creating 3D environments in Blender دوره آموزش ساخت محیط های مختلف بازی در نرم افزار Blender می باشد که در آن ساخت محیط های مختلف برای بازی ها به صورت قدم به قدم به شما آموزش داده می شود.

جزییات این دوره:
1. ساختن محیط‌های خیره‌کننده‌ی منحصربفرد
2. مدیریت فرآیند کاری برای ساختن مناظر بزرگ
3. بیش از ۲۵۰ بافت منحصربفرد 2K و 4K
4. عکس‌های بسیاری مربوط به قرون وسطی
5. کتاب الکترونیکی ۲۵۰ صفحه‌ای
6. تمام منابع منظره‌ها از جمله ساختمان‌ها، سنگ‌ها، علف، درخت‌ها و غیره
7. ۶ شخصیت برای پر کردن منظره
8. راهنمای pdf فصل مقدمات Blender
9. کامل کردن مدل‌ها و وارد کردن آن‌ها در Unity سه بعدی

پیش‌نیازها:
1. نرم افزار Blender نسخه‌ی 2.79 یا بالاتر
2. کامپیوتر
3. نرم افزار Unity سه بعدی (اختیاری)

توضیحات:
یک دوره‌ی منحصر بفرد Blender 3D درباره‌ی ساخت محیط‌ها با تدریس هنرمند محیط راب تویتِل. در طول دوره با نرم افزار آزاد قدرتمند، Blender 3D آشنا خواهیدشد. بعد از آشنایی با رابط کاربری نرم افزار، یاد خواهید گرفت چگونه از ابتدا یک منظره را طراحی کنید. ویدئوهای دیگر به دانش‌آموز یاد خواهد داد چگونه از مواد، نورها و سیستم‌های پیشرفته‌ی گره‌ها در مدل‌هایشان استفاده کنند. نهایتاً در این دوره یاد خواهید گرفت یک نقشه‌ی مدیریتی را تهیه کنید و یک منظره‌ی پیشرفته با ساختمان و انسان‌ها تهیه کنید.
منظره‌ی نهایی دوره روی ؟ بیش از ۳۴۰ لایک دریافت کرده است. در این دوره ببینید چه چیزی یک کار هنری را خاص می‌کند و بخشی از فرآیند تولید باشید.

آنچه یاد خواهید گرفت:
با نصب Blender و ساخت جند شئ ساده شروع می‌کنیم. با رابط کاربری Blender و با دکمه‌های پر کاربرد آن آشنا خواهیم شد. این بخش با یک راهنمای جامع pdf همراه است.
در ادامه یک حصار خواهیم ساخت و یک بافت چوبی ساده را اضافه خواهیم کرد. با ویرایشگر عکس و UV آشنا خواهید شد و یاد خواهید گرفت چگونه بافت را به مدل خود اضافه کنید. سپس با ویرایشگر مواد آشنا خواهید شد و یاد خواهید گرفت گره‌ها چگونه کار می‌کنند. یاد خواهید گرفت چگونه یک ترکیب سایه‌زن درست کنید تا بتوانید خزه روی حصار اضافه کنید. با چند سایه‌زن دیگر مانند شفافیت و نیمه‌ شفافیت نیز آشنا خواهند شد. این فصل یک فایل متنی pdf را در این باره شامل می‌شود.

بعد از این دروس، فرآیند ساختن را شروع می‌کنیم. ابتدا یک ساختمان ساده خواهیم ساخت ولی پس از کمی پیشرفت، ساختمان‌های پیچیده‌تری با تزیینات خواهیم ساخت.
پس از تکمیل ساختمان‌ها، بخش طبیعت را آغاز خواهیم کرد و توضیح خواهم داد چگونه علف، گل‌ها، علف هرز، سنگ‌ها و درختان را رسم کنید. ما از «Grove 3D» استفاده کردیم تا درختان را تولید کنیم. بعد از آن یک منظره‌ی کامل شامل مسیر شنی با چاله‌های آب می‌ سازیم.

سپس از بخش طبیعت روی اتمسفر و نوردهی تمرکز خواهیم کرد. از نقطه و چراغ خورشیدی استفاده کرده تا یک نوردهی را اجرا کنیم. همچنین از یک نقشه‌ی محیطی استفاده کرده تا یک منظره را نوردهی کنیم. در نهایت با کمی مه در محیط رطوبت ایجاد خواهیم کرد.

در آخر باید منظره‌ی نهایی را ایجاد کنیم. از ابتدا شروع کرده و با استفاده از نقشه‌ی محیط به عنوان مرجع یک طرح ابتدایی را ایجاد می‌کنیم. از اینجا منظره را خواهیم ساخت و با چالش‌های مدلسازی طبیعت روبه‌رو خواهیم شد. در نهایت یک مرور نهایی انجام داده و نسخه‌ی نهایی منظره را تهیه می‌کنیم.

این دوره در blender نسخه‌های 2.78c و 2.79 تهیه شده‌ است.

این دوره برای کسانی است که:
1. هنرمندانی که می‌خواهند فرآیند کاری خود را بهبود ببخشند.
2. مبتدی‌ها
3. هنرمندان محیط
4. هنرمندان مراحل بازی‌ها

نام: Creating 3D environments in Blender
حجم فایل: 29.2 گیگابایت
شرکت سازنده: Udemy
کیفیت: 720p
زیرنویس: ندارد
زبان: انگلیسی
منتشر کننده: Udemy
رمز فایل: www.download.ir

Creating 3D environments in Blender

A very unique Blender 3D course about the creation of environments, taught by environment artist Rob Tuytel. Through out each of the many lessons you are introduced to the powerful and free Blender 3D program. After becoming familiar with the Blender user interface, students will learn how to create a landscape design from scratch. Additional videos in this series teach students how to apply materials, lights and even advanced node systems (principled) to their models. Finally, this series will show students how to make an organization plan and create a very advanced environment scene including buildings and characters.

لینک دانلود