دانلود بازی اندروید Call of Duty: Legends of War v1.0.0

Call of Duty: Legends of War نام یک بازی بسیار آشنا برای گیمر ها و یک بازی بسیار هیجان انگیز در سبک بازی های اکشن و استراتژی است که همراه دیتای بازی به صورت جداگانه در اختیار کاربزان دستگاه های اندروید قرار گرفته است . حتما شما با نام بازی بسیار محبوب کال آف دیوتی اشنا هیتید که در ابتدا برای پلتفرم ویندوز آمده بود و بعد از مدت زمانی طولانی به تازگی برای نسخه اندروید آن در اختیار کاربران اندروید و طرفداران این بازی بسیار محبوب در سطح جهانی قرار گرفته است . این بازی توانسته بود بسیاری از جایزه های بازی را از آن خود کند و همچنین در چند سال پی در پی پر فروش ترین بازی جهان شد . شما در این بازی در جنگ های بسیار وحستناک و با دشمنانی قدر هستید که باید با اسلحه های خود و با همکاری هم وطنان خود با آمها بجنگید و پیروز شوید . شما در این بازی بسیاری سلاح های گرم و تفنگ های متنوع و با کارایی های متفاوتی خواهید داشت همچنین سما می توانید نارنجک های انفجاری یا دود زا یا فلاشر را انتخاب کرده و با استراتژی خود در هر مرحله از آنها استفاده کنید . همچنین این بازی را می توانید به صورت آنلاین و با دوستان خود به صورت 2 گروه 5نفره انجام دهید و امتیاز های خود را در اخر حساب کنید و برنده مشخص شود که این قابلیت یک بازی بسیار چالشی را با رقیبان و دوستان خود خواهد بود که باعث جذابیت بسیار بشتر این بازی خواهد شد . همچنین این بازی برای شما چالش هایی متفاوت در طول بازی خواهد داشت که با گذراندن آن می توانید اسلحه ها و امکانات خود را تقویت کنید . اگر شما هم از طرفداران این بازی جهانی هستید حتما اولین نسخه این بازی برای اندروید را همراه با دیتای آم به صورت کاملا رایگان از سایت ما دانلود کرده و از آن لذت ببرید و همچنین نظرات خود را برای ما ارسال کرده .قابلیت های کلیدی بازی Call of Duty: Legends of War : -دارای چالش های بسیاری در بازی . -بازی به صورت سه بعدی با 3D . -قابلیت بازی به صورت افلاین و آنلاین . -قابلیت گروهی بازی کردن به صورت 2 گروه 5نفره و آنلاین . -دارای چالش های زامبی در بازی . -دارای گرافیک بالای بازی . -قابلیت تست مهارت های خود به صورت امتحانی . -هنراه با دیتای بازی به صورت رایگان و جداگانه .

Call of Duty: Legends of War

Fight alongside Legends in the highly-anticipated mobile title from Activision and Tencent Games, Call of Duty®: Legends of War!


In Call of Duty: Legends of War, Activision combines the best maps, characters, weapons and gear from the Call of Duty universe and brings them together for the first time! Take control of the fast-paced, tactical, boots-on-the-ground gameplay in the palm of your hand in Call of Duty: Legends of War. Play as Price, Ghost, and other iconic Call of Duty characters across franchises as you wage war against your foes in real-time multiplayer combat designed for mobile. Customize your favorite heroes, weapons, and then unleash devastating Scorestreaks to annihilate your opponents.


Do you have what it takes to fight among Legends? Download Call of Duty: Legends of War Now!


[Features]


BATTLE ACROSS MULTIPLAYER AND ZOMBIES GAME MODES!
• Multiplayer – Engage in online fast-paced 5v5 PvP action with several modes including Team Deathmatch, Frontline, and more!
• Zombies – Overcome hordes of the undead in stunningly visual PvE Raids. Play Solo or Co-Op with your friends!


TEST YOUR SKILLS IN REAL-TIME PvP MATCHES!
• Challenge players from across the globe in multiple game-types like Team Deathmatch and Frontline!
• Wage war in classic Call of Duty maps including Nuketown, Crash, & Hijacked!


COLLECT ICONIC CALL OF DUTY HEROES & WEAPONS!
• Play as characters from the Call of Duty Universe, including Call of Duty: Modern Warfare & Call of Duty: Ghosts!
• Earn Perks, Weapons, Skills, and Equipment from Supply Drops to customize your loadout to build the ultimate Soldier!


INTUITIVE PICK UP AND PLAY CONTROLS!
• Revolutionary FPS touch controls built from the ground up for mobile devices.
• Fully customizable HUD and settings to play your way.


HIGH-FIDELITY GRAPHICS ON MOBILE!
• AAA console-quality graphics with detailed visuals and stunning effects!
• Immersive 3D graphics for an epic shooter experience.


NOTE: Call of Duty: Legends of War is currently in early Alpha and we are working to improve the game by continuously fixing bugs and adding additional content.We welcome any feedback during your experience to improve the game. To give feedback, from the in-game lobby go to: Event > Questionnaire
_________________________________________________________
Note: An internet connection is required to play this game.


Please note this app contains social features that allow you to connect and play with friends and push notifications to inform you when exciting events or new content are taking place in the game. You can choose whether or not to utilize these features.

لینک دانلود