دانلود بازی اندروید Overdrive – Ninja Revenge Shadow v1.5.5

Overdrive – Ninja Revenge Shadow یک بازی جذاب و محبوب در سبک بازی های اکشن و استراتژی است که همراه با نسخه مود شده آن در اختیار کاربران اندروید قرار گرفته است . شما یک انسان یا یک ربات آینده هستید که گونه ای پیشرفته و بهتر و قوی تر از انسان هستید که از فلز و سرب ساخته شده اید . شما یک دشمن قوی دارید که سربازان رباتی را تحت کنترل می گیرید تا سربازان را علیه دولت کند و و بتواند به کمک آنها دولت را تسخیر کند و شما باید به عنوان کمک کننده به دولت جلوی آنها را بگیرید و دشمنان خود را نابود سازید و دولت را از دشمنان خود نجات دهید . در این بازی سلاح اصلی شما شمشیر خواهد بود و شما یک نینجای اصیل هستید ولی از سلاح های دیگیری هم در طول بازی می توانید استفاده کنید و با دشمنان خود بجنگید . شما می توانید در طول بازی با کشتن دشمنان خود و جمع کردن امتیاز از آن سلاح های خود را ارتقاء دهید و به همان نسبت که دشمنان شما قوی تر خواهند شد شماهم خود را مجهز تر و قوی تر سازید تا بر آنها غلبه کنید . همچنین در بازی برای کسانی که اولین بارشان هست ایت بازی را انجام میدهند یک ویدئو هست که برای آموزش انجام این بازی است و همه ی نکات بازی را به شما یاد خواهد داد تا این کا برای شما اسان تر شود . شما در مسیر این بازی احتیاج زیادی به استراتژی های مختلفی خواهید داشت و هنچنین در این بازی شما باید از استراتژی های خود استفاده کنید تا از تله هایی که در بازی گذاشته شده است قرار نگیرید . اگر شما هم از طرفداران بازی های اکشن یا نینجایی با داستانی بسیار قوی و جذاب هستید این بازی بسیار هیجان انگیز را با گرافیک خیره کننده آن از سایت ما همراه با نسخه مود شده آن به صورت کاملا رایگان دانلود کرده و لذت ببرید .قابلیت های کلیدی بازی Overdrive – Ninja Revenge Shadow : -قابلیت ارتقاء اسلحه های خود در طول بازی . -دارای تله های زیادی در طول بازی . – گرافیک با کیفیت بالا شگفت انگیز scifi حتما باعث خواهد می شود شما غافلگیر شوید . -بازی دارای Boss یا رئیس بازی هست . -همراه با ویدئو آموزشی در بازی .

Overdrive - Ninja Revenge Shadow

In the future, a strong, outstanding species is created from the combination of humans, technology and black metal.
The government names them “shadow cyborg”, and allows every sector to have their own shadow security force (S.E.F), but all of theme have to be controlled by the Headquarter placed in Century city.
Everything seems so perfect, til the day Headquarter is under attacked by a Dark Clan.
CORE, a senior cyborg soldier discovers the plot too late.
The Lord Commander of S.E.F is hacked, he slays his soldier and replace them by new shadow cyborg generation to take over the government.
After the attack, CORE joins the rebel and heads to the city seeking revenge for his comrades and destroying the Dark Clan.
Overdrive is a combination hack n slash and action platformer with many weapons available: sword, buster sword, spear, twin dagger…with unique built-in combos.
Starting from the Dark Forest, you will face dangerous enemies and traps. In the fight, use your skill to avoid attack and make extraordinary combos.


FEATURES of Overdrive – Ninja Shadow Revenge game:
– Tutorial for newbie makes sure every player can know how to play
– Playable OFFLINE
– Smooth game control experience
– Discover poweful combos in each weapon, make game full of fun and suprising.
– Upgrade, customize & equip your hero with epic weapons & armor suits and more!
– Ultra-stunning scifi graphic & effect
– Giant boss with unique attack.


FIGHTING of Overdrive game:
– The screen’ll locked when enemies appear in the screen & you need to destroy numerous waves of enemies to continue going ahead.
– Using avoiding skills to survive? Killing enemies madly?
– Exploting traps & platforms to kill them?
– There are many strategies to handle them.


ADVENTURE & STORY:
– Not only combat but also challenge your self to complete each level with many dangerous platforms.


VARIOUS WEAPONS:
– Using different weapons ( Sword, Buster Sword, Spear,…) with their perfect combos bring unforgetable hack and slash game experience.
– Players can pick their best weapons and also upgrade weapons to unlock new stronger combos.


GRAPHIC & SOUND:
– Amazing scifi high quality graphic makes sure you will be suprised.
– It’s 2 available modes to set suitable graphic for your phone.

لینک دانلود