تبلیغات
تبلیغات

دانلود بازی اندروید Smurfs Bubble Story v1.16.15446

Smurfs Bubble Story در سبک بازی های پازل است که برای کاربران دستگاه های اندروید طراحی شده است . این بازی برگرفته از انیمیشن جذاب و دیدنی Smurfs: The Lost Village است . اسمورف های دیگر در حباب هایی قرار گرفته اند که شما باید آن ها را آزاد کنید ، با پرتاب کردن حباب سمت آن ها می توانید آن ها را از حباب ها بیرون بیاورید . در این بازی شما داخل یک جنگل اسرار آمیز قرار گرفته اید که پر از دشمنان شما است . شما باید حیوان های وحشی را از بین ببرید و جادوگر جنگل اسرار آمیز را بکشید . هر یک از اسمورف ها قدرت متفاوتی دارند که شما باید ابتدا آن را آزاد کنید تا به گروه شما بپیوندند . این بازی نیز همانند بازی های دیگر در مرحله های اول آسان است ولی هرچه جلو تر می روید مراحل سخت تر و دشوار تر می شود . شما باید اسمورف ها را جمع آوری کنید و شروع به کاوش و جست و جو در این جنگل اسرار آمیز کنید . در این جنگل شما با مانع های زیادی روبه رو هستید که سد راه شما می شوند حیوانات خطرناکی برای شما کمین کرده اند پس مواظب باشید و آهسته حرکت کنید . هر کدام از مورف های قدرت ویژه ای دارند که آن ها را قدرتمند می کند . با از بین بردن جادوگر پاداش دریافت کنید و ماموریت های خود را کامل کنید تا پیروز شوید . در این بازی چالش های غیر منتظره با زمان محدود برای شما قرار داده شده است که با تمام کردن آن ها پاداش های منحصر به فردی دریافت می کنید . این بازی دارای گیم پلی فوق العاده ای است که هر کسی را به خودش جذب می کند پس اگر شما از طرفداران بازی های پازل هستید این بازی انتخاب مناسبی برای شما می تواند باشد . هم اکنون شما می توانید آخرین نسخه از این بازی را در سایت ما به صورت کاملا رایگان دانلود کنید و از بازی با آن لذت ببرید .

Smurfs Bubble Story

Inspired by the new animated movie, Smurfs: The Lost Village, get ready for the first-ever bubble shooter game from the Smurfs franchise, Smurfs Bubble Story! Pop matching bubbles and complete missions to collect Smurfette, Hefty, Brainy, Clumsy, and many more iconic Smurfs characters for a bubblicious adventure! On your quest, encounter wild animals, a hidden mysterious forest, while on the run from the evil boss wizard Gargamel and his minions.  Pop your way into building the ultimate Smurfs collection, use multiple Smurfs power-ups to beat boss levels, and progress to new and unknown magical locations!


–FEATURES–


MATCH BUBBLES – Pop matching bubbles to collect tons of magical items.


BUILD YOUR SMURFS COLLECTION – Collect all unique Smurfs for special abilities to blitz through missions.


FEATURING YOUR FAVORITE BLUE FRIENDS – Just like in the cartoons, meet Smurfette, Hefty, Brainy, Clumsy, and more.


HUNDREDS OF MISSIONS - Countless missions with addictive, yet challenging obstacles.


EXPLORE A BEAUTIFUL WORLD – Journey through the Smurfdom filled with stunning visual assets from the movie.


PLAY BOSS BATTLES – Face off against Gargamel and his minions in bubble blasting showdown to win special booster powers!


COMPLETE BONUS MISSIONS – Limited-time challenges to unlock exclusive rewards and new Smurfs!


GET SOCIAL – Connect to Facebook to play your friends and gift extra lives.


CLIMB THE LEADERBOARDS – Beat your friends at collecting the most Smurfs.


If you have issues, questions, or comments please email us at SmurfsSupport@spe.sony.com. We want to hear directly from you!


NOTE: If you uninstall Smurfs Bubble Story (or if your device is lost, stolen or destroyed), all unused consumables (In-app purchases) will not be refunded and cannot be transferred to new devices or accounts.
This app may include advertising tailored to your interests on behalf of the Sony Corporation family of companies, as well as third parties. To learn more about this, visit www.aboutads.info. To exercise certain choices regarding interest-based advertising, visit www.aboutads.info/choices. You may also download the App Choices app at www.aboutads.info/appchoices.

لینک دانلود