تبلیغات
تبلیغات

دانلود بازی اندروید Tank Raid Online v2.66

Tank Raid Online یک بازی جدید و هیجان انگیز در سبک بازی های اکشن و مسابقه ای است که شما کاربران دستگاه های اندروید می توانید آن را به صورت کاملا رایگان و همراه با فایل مود شده یا بدون محدودیت آن را دانلود کرده و از بازی کردن آن لذت ببرید . این بازی کاملا به صورت آنلاین می باشد و شما برای بازی همیشه باید به اینترنت متصل باشید . شما می توانید با دوستان خود به صورت آنلاین در بازی تشکیل گروه بدهید و یک تیم را بسازید و هر کدام از شما ها تانک های مخصوص خود را با قابلیت های منحصر به فرذ خود را خواهید داشت که بتوانید به صورت گروهی با دیگر گروه های موجود در بازی در جهان بازی کنید و مسابقه دهید و در انتهای بازی به گروه اول امتیاز و سکه داده می شود که می توانید با استفاده از این سکه ها تانک های خود را ارتقاء دهید و آنها را چه از لحاظ دفاعی و چه حمله ای تقویت کنید تا بتوانید با دیگر گروه های قوی تر در بازی مسابقه دهید و امتیاز ها و سکه های بیشتری را جمع کنید و گروه خود را قدرتمند تر سازید . شما در این بازی همچنین می توانید در مسابقه های انفرادی شرکت کنید که با 4 نفر دیگر به صورت همزمان مسابقه خواهید داد و به نفر اول تا 5 به نسبت امتیاز های داده خواهد شد . حالت دیگری از بازی به صورت بقاء انفرادی است که به صورت بسیار جذاب و چالشی تری طراحی خواهد شد که در آینده در به روز رسانی بعدی بازی منتشر خواهد شد که ما آن را برای شما در سایت قرار می دهیدم تا از بازی کردن آن لذت ببرید .برخی قابلیت های بازی Tank Raid Online : -بازی به صورت کاملا آنلاین .-بازی در دو حالت انفرادی و جمعی .-قابلیت ارتقاء تانک های خود در بازی .-قابلیت تشکیل گروه در بازی .-دارای بیش از 7 سطح مختلف در بازی .-دارای 20 نوع تانک مختلف در بازی .-دارای چالش های به صورت هفتگی در بازی .

Tank Raid Online v2.66

Join up with friends, plan your tactics and get ready for an intense real-time PvP battle! Unlock more than 20 fast-paced tanks of exclusive skills, own the best arsenal of weapons and put your strategy into action in 4 different multiplayer game modes:


– 3v3 Galaxy Football: capture the crystal ball from the center of the map, holding and “shooting” it to opposing team’s goal while fighting with them. A game of true football competitive style!


– 3v3 Team Death-match: Gain scores for your team by eliminating opponents, fight to absorb the ultimate power of the galaxy stone which appears at last 1 minute of the battle. The team with most scores at the end of the match wins!


– 1v4 Solo Death-match: 5 players battle in a round arena on Galaxy. Upgrade your tank’s damage and HP by 10% in the middle of the fight by owning the galaxy stone or stealing it from others. The player with most kills wins.


– 1v4 Solo Survival: (Coming soon)


FEATURES:
– More than 7 stunning arenas on Galaxy for all players regardless of level
– Be creative as much as you want with your tactics: more than 20 tanks, each with signature attack and unique skill, together with 15 cool weapons (and more to come).
– Battle solo with world-wide players or play with friends
– Upgrade your tanks and weapons to max levels
– Communicate and team up with other tank heroes with in-game chat functionality
– A cross-platform game: play it on your phone or PC
– Free to win: equal chance to win and equal access to all in-game elements for everyone.
– Constant update on game content every month
– Daily and weekly champion system where you compete with only other 20 people for juicy rewards


Collect cards to upgrade your favorite tanks and skills. Compete for higher ranking in your country and world leaderboards. Play it now and be the star of all galaxy battles!

لینک دانلود