تبلیغات
تبلیغات

دانلود بازی اندروید TerraGenesis Colony Colony v4.9.39

TerraGenesis Colony Colony در سبک بازی شبیه سازی شده است که برای کاربران دستگاه های اندروید طراحی و ارائه شده است . در این بازی شما به کشف و جستجو در بین سیارات مختلف می پردازید و جالب این است که اطلاعاتی که در این بازی هست کاملا واقعی هستند و شما با توجه با این اطلاعات و جست و جو در بین سیارات مختلف می توانید به کشف و ساخت یک دنیای جدید و متفاوت بپردازید که حاصل ذهن شما است . این بازی بر اساس اطلاعات واقعی و دقیق ساخته شده است تا شما بتوانید به تمام جزئیات سیارات مختلف ، وجود حیات و حتی پیدایش سیارات دسترسی پیدا کنید . پس در این بازی سرگرم کننده و جذاب شما به صورت واقعی می توانید به انجام آزمایشات و تحقیقات بر روی سیارات بپردازید . منظومه شمسی و تمام سیاراتی که در آن وجود دارند در دست شما هستند و شما می توانید بر روی این منظومه جهانی جدید ایجاد کنید و از نتیجه آن لذت ببرید . اگر شما هم می خواهید که جهانی جدید ایجاد کنید و بر روی آن موجودات و یا گیاهانی را پرورش دهید ما این بازی را به شما معرفی می کنیم . هم اکنون شما می توانید آخرین نسخه از لین بازی جذاب را به همراه نسخه مود آن به صورت کاملا رایگان در سایت ما دانلود کنید و از بازی با آن نهایت لذت را ببرید .برخی از ویژگی های بازی TerraGenesis Colony Colony :-امکان کشف سیارات و جزئییات آن ها . -دارای ماهواره های ارتفاعی Terraform از جمله ماه ، مشتری ، زحل ، اورانیوم و نپتون . -دارای سیارات خیالی، از جمله Bacchus , Ragnarok، Pontus, Lethe و Boreas . -امکان ساخت دریا ها و اقیانوس ها با ذوب کردن مقداری از یخ ها . -امکان ساخت دنیایی جدید با شرایط منحصر به فرد . -قابلیت ایجاد حیات در زیستگاه های دیگر با شرایط تحت فشار .

TerraGenesis Colony Colony

Engage in space exploration and terraform new worlds in this fun and exciting planet building simulator rooted in real science. TerraGenesis dynamically animates entire planets with changing biospheres, all based on real data from NASA.


The universe is your playground in TerraGenesis! Colonize real planets in our solar system, planets created just for TerraGenesis and even alien worlds! When the world is in your hands, the possibilities are truly endless. Play TerraGenesis and start terraforming today!


TerraGenesis Features:


COLONY BUILDER
– Join one of four interstellar Factions, each lending different benefits for colonization
– Colonize entire worlds one step at a time, by creating pressurized habitats for your colonists so they can survive in hostile environments
– Terraform your planet to support human life by altering specific properties of each world, including air pressure, oxygen, sea levels and biomass
– Track your civilization’s progress and your world’s current status with the Stats Summary Page


DISCOVER PLANETS & MOONS
– Colonize real planets from our solar system, including Mars, Venus, Mercury and even Earth!
– Terraform orbital satellites, including The Moon as well as the Moons of Jupiter, Saturn, Uranus and Neptune
– Build colonies on fictional planets, including Bacchus, Ragnarok, Pontus, Lethe and Boreas
– Terraform Dwarf Planets, including Ceres, Pluto, Charon, Makemake, Eris and Sedna
– Melt ice caps to create planet-wide oceans and seed the planet with life


BIOSPHERE SIMULATOR
– Build your own functioning ecosystem with interacting, custom organisms
– Start with 26 different phyla and add 64 unique genes to create all kinds of amazing organisms to inhabit your world
– Manage your lifeforms as they thrive in both terrestrial and aquatic biospheres
– Generate random worlds with complete surface and elevation maps, unique starting conditions and more

لینک دانلود