تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

دانلود مستند America The Story of Us امریکا داستان ما

مستند America The Story of Us امریکا داستان ما یکی از جذابترین مستندهایی است که تا به حال ساخته شده و توسط History Channel به نمایش درآمده است . امریکا داستان ما یک رویداد 12 ساعته و حماسی است که داستان فوق العاده چگونگی شکوفایی و پیشرفت امریکا را به تصویر می کشد . در این مستند با برخی از هنرمندان امریکا , بزرگان کسب و کار , دانشگاهیان و روشنفکران مصاحبه شده است و تمامی اتفاقات و وقایعی که در 400 سال گذشته باعث شده است امریکا به چنین درجه ای از تولید علم و پیشرفت دست یابد , بررسی می شود . در اصل این مستند تونل زمانی است که ما را به سال 1607 برده و با بسیاری از اختراعات و تاثیر آنها بر آینده امریکا ما را آشنا می کند . بسیاری از وقایع تاریخی با استفاده از بازیگران و یا جلوه های ویژه بازسازی شده اند و همین امر توانسته تحسین بسیاری از منتقدان را به همراه داشته باشد . این مستند زیبا دارای 12 قسمت با موضوعات متفاوت است که به هرکدام از آنها به صورت جداگانه پرداخته ایم :

قسمت 01 : شورشیان
از جیمز تاون تا پلیموت , تمامی مهاجران برای زنده ماندن مبارزه می کردند . توتون و تنباکو در زمین های کشاورزی کاشت و برداشت میشد و فرصت مناسبی برای تجارت بود . تنش , مالیات و مقاومت باعث شده بود که مستعمره نشینان امریکایی کارهایی را که در نظر بسیاری از افراد غیر ممکن بود انجام دهند .

قسمت 02 : انقلاب
ارتش جورج واشنگتن به شکست نزدیک شده اما سلاح های جدید و تاکتیک های متنوع نبرد در میدان جنگ , تحولی عظیم را در استراتژی مبارزات به وجود آورده است . کشور مورد استعمار از طرف بریتانیا , ادعای استقلال می کند و زمان آن رسیده است تا یک کشور جدید متولد شود .

قسمت 03 : به سوی غرب
پیشگامان بسیاری در تلاش برای پیدا کردن یک زمین مساعد در اواسط قرن 19 هستند . در همین دوران است که کشتی های بخار , در تجارت و صنعت تحول عظیمی را ایجاد می کنند و ثروت عظیمی را به همراه خود می آورند .

قسمت 04 : تفرقه
تجارت و صنعت تمامی شهرها را فراگرفته و امریکا را به یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان تبدیل کرده است . کانال های ایری خطر بسیار زیادی دارند ولی در عوض پاداش خوبی نیز به همراه خود می آورند . در جنوب , کشت پنبه رونق دارد ولی برده داری یک مانع برای رشد است . به دلیل برده داری خشونت در سراسر منطقه شعله ور شده و سیاه پوستان در مقابل خود دیوار بلندی را می بینند که در طرف دیگر آن آزادی است . انتخاب آبراهام لینکلن در آن زمان خود یک دستاورد بزرگ بود .

قسمت 05 : جنگ های داخلی
جنگ های داخلی امریکا شدت گرفته است . ارتش برای عکس العمل نسبت به اتفاقات نیاز به فناوری های جدید دارد . در این زمان راه آهن , ظرفیت تولید و خطوط تلگراف به یک سلاح جدید برای جنگ های مدرن تبدیل شده است .

قسمت 06 : منطقه مرکزی وحیاتی
راه آن تمامی مناطق مرکزی امریکا را زیر پا گذاشته و بسیاری از تمدن های بومی در مناطق مرکزی در حال کاهش هستند و کم کم کشاورزی رونق خود را از دست می دهد . گاو جایگزین پادشاهان دشت های پهناور یعنی بوفالوها شده و گاوچرانان به آیکون های جدید امریکا تبدیل شده اند .

قسمت 07 : شهرها
امریکا یک شهر بی حد و مرز : بسیاری از شهرهای کوچک با استفاده از امپراطوری Andrew Carnegie  اندرو کارنگی و فولاد کم کم دارند ستون فقرات شهر خود را تشکیل می دهند . آسمان خراش ها و مجسمه آزادی , نمادی از کشوری رویایی برای میلیون ها مهاجر است و همین امر باعث به وجود آمدن مشکلات شهری بسیاری شده است .

قسمت 08 : توسعه عظیم
امریکا به نفت دست پیدا کرده و دوره جدیدی از رونق آغاز می شود . هنری فورد اتومبیل را ساخته و وسایل نقلیه در جاده جولان می دهند . پروژه های عظیم مهندسی در حال شکل گیری است و توسعه مراکز درمانی , بخش های امنیتی برای کاهش جرم و جنایت در شهرها و روستاها در حال رشد است .

قسمت 09 : مجسمه
بازار بورس سقوط کرده و در رکود بزرگی به سر می برد . همین امر در وضع زندگی مردم تاثیر گذاشته و آینده مردم در تاریکی به سر می برد . معامله جدید رئيس جمهور فرانکلین دی روزولت در قبال سیگنال های بازیابی در حالی که قهرمان بوکس جو لوئیس برای امریکا افتخار کسب می کند و سعی دارد بر نژاد پرستی که در کشور قالب شده است , غلبه کند .

قسمت 10 : جنگ جهانی دوم
حمله به پرل هاربر باعث می شود امریکا خود را وارد جنگ جهانی دوم کند . در همین زمان بود که امریکا تصمیم گرفت برای پایان دادن به جنگ از سلاح های هسته ای استفاده کند و نیروهای متفقین را از نظر تجهیزات نظامی حمایت نماید . در همین زمان نیز کشور از نظر اقتصادی در وضعیت بدی قرار دارد و نوعی تلاش های جنگ اقتصادی به راه افتاده است .

قسمت 11 : ابر قدرت
امریکا به یک ابر قدرت جهانی تبدیل شده است . پیشگامان امریکایی مرزهای جدید علم و فناوری را تسخیر می کند و با استفاده از جت برای رفتن به فضا و روبرو شدن با یک تفکر جدید به نام کمونیسم .

قسمت 12 : هزاره
در سال 2001 , حملات 11 سپتامبر باعث شد تا امریکا علیه ترور و تروریسم اقدامات بسیاری مهمی انجام دهد .

 

تصاویری از محیط مستند :

America The Story of Us

 

مشخصات فیلم :

نام مستند : America The Story of Us

نام مستند ( فارسی ) : امریکا داستان ما

تیه شده توسط : History Channel

زبان : انگلیسی

زیر نویس فارسی : به زودی …

کیفیت : AVI

سایت مرتبط : IMDB

 

دانلود مستند America The Story of Us امریکا داستان ما با لینک مستقیم از سایت دانلود فارسی

لینک دانلود