تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

دانلود مستند PBS Nature The Himalayas 2011

این مستند به بررسی رشته کوهای هیمالیا می پردازد و شما را با این منطقه وسیع و زیبا آشنا می سازد . رشته کوه های هیمالیا دارای مرتفع ترین کوه های زمین می باشد که  به اصطلاح بام دنیا نامیده می شود . این رشته کوه فلات تبت را از شبه قاره هند جدا می سازد . جالب است بدانید که وازه هیمالیا به معنای برفستان در زبان سانسکریت می باشد . بلندترین قلهٔ جهان، اورست با ارتفاع ۸٫۸۴۸ متر در این رشته‌کوه قرار دارد. در رشته کوه هیمالیا ۱۴ قله وجود دارد که ارتفاع هر یک از آن‌ها بیش از هشت هزار متر است و اورست بلندترینِ آن‌هاست.  این مستند به بررسی جغرافیای این منطقه , اکولوژی , جنگل ها , مراتع , قله ها و … می پردازد که به توضیح مختصری درباره هر یک می پردازیم .

جغرافیا : این رشته کوه در شمال شرقی هند کشیده شده  و مساحتی بالغ بر 2400 کیلومتر را پوشش می دهد و از کشورهایی مانند هند، پاکستان، افغانستان، چین ، بوتان و نپال عبور می کند و دارای سه بخش به نام های هیمالیای بزرگ , کوچک و خارجی می باشد .

اکولوژی : رشته کوه های هیمالیا دارای تنوع زیست محیطی فراوانی می باشد که می توان به جنگل هایی مانند مناطق گرمسیری و مناطق بسیار سرد را نام برد .

قله های معروف : کایلاش ، کانچن جونگا ، نانگا پاربات ، آناپورنا و …

رودخانه ها : این منطقه منبع رودهایی همچن سند، یانگ تسه و گانگا – براهماپوترا می باشد که از رودهای های حیاتی قاره آسیا به حساب می آیند .

یخچال های طبیعی : هیمالیا پس از قطب جنوب و شمال دارای بیشترین یخچال های طبیعی در کره زمین می باشد مانند Baltoro, Biafo, Nubra,  Hispu

تصاویری از مستند PBS Nature The Himalayas 2011 :

PBS Nature The Himalayas 2011

PBS Nature The Himalayas 2011

 

ژانر : مستند

زبان : انگلیسی

زیر نویس : انگلیسی

زیر نویس فارسی : به زودی

کیفیت : 720p

فرمت پخش : mkv

زمان : 53 دقیقه

منبع : Wikipedia PBS

دانلود مستند PBS Nature The Himalayas 2011 با لینک مستقیم از دانلود فارسی

خرید آنلاین
شما می توانید این محصول را سفارش دهید و درب منزل تحویل بگیرید
خرید
لینک دانلود