تبلیغات

سریال گیسو

تبلیغات

برنامه پیشگو

دانلود نرم افزار Comodo Firewall دیوار آتش

شرکت Comodo یکی از معروفترین و معتبرترین شرکت های اینترنتی است که در زمینه ی امنیت و شبکه فعالیت می کند . این شرکت که از معدود شرکت های ارائه دهنده ی اعتبارات الکترونیکی است (SSL) توانسته است جایگاه محکم و خوبی در بین رغیبان غول پیکری مانند Verising برای خود باز کرده است و رغیب سرسخت برای آن ها به حساب می آید . با رفتن به سایت این شرکت و دیدن فعالیت های آن می توان به این مهم رسید . این شرکت تازگی ها شروع به ارائه برخی سرویس های رایگان کرده است که از جمله ای این سرویس ها می توان به برنامه ی Comodo Firewall که یک برنامه ی شخصی است و همانگونه که از نامش مشخص است یک دیواره ی آتش است (فایروال-Firewall). شاید با دیدن این مطلب این برنامه بتازگی ها وارد شبکه شده است نتوان به قدرت آن پی برد ولی کافیست که مقداری کنجکاوانه به آن نگاه کنیم تا به توانایی های بالای آن که می توان به جرات گفت در بین رغیبانی همچون F-Security, McAfee, BitDefender, KasperSky, Panda, PC-Cilin… نه تنها چیزی کم ندارد و شاید به توان به جرات گفت که یک سر و گردن هم از آن ها بالاتر است !

 

قبل از اینکه به قسمت های مختلف این برنامه بپردازیم شایان ذکر است که بدانیم شرکت Comodo چگونه شرکتی است؟

1- همانگونه که گفته شد این شرکت در زمینه امنیت شبکه و ایجاد اعتبارات اینترنتی برپایه پروتکل SSL‌ می پردازد.

2- حتما شما هم با نام HackerGuardion با آدرس اینترنتی HackerGuardion.com که معتبرترین سایت برای ارائه خدمات آنلاین در زمینه ی امنیت شبکه است . با رفتن به این سایت می توان از سرویس معروف آن که چک کردن میزان حفاظت شما در شبکه است دست یافت. این سرویس برای کاربران معمولی رایگان است.

پس از ثبت نام می توانید با رفتن به کنترل پنل خود و با کلیک بر روی گزینه ی Start شروع به چک کردن میزان امنیت خود در شبکه بپردازید . البته لازم به ذکر است که شما به راحتی می تونید در شبکه به گشت گذار بپردازید و دیگر لازم نیست که حتما در داخل کنترل پنل خود باشید .

 

سیستم مورد نیاز :

– ویندوز 2000/XP

– 32 مگابایت فضای خالی دیسک

– 64 مگابایت حافظه (Ram)

همانطور که در بالا مشاهده می کنید با دیدن این مایحتاج های برنامه می توان تشخصی داد که برنامه سرعت بالایی باید داشته باشه و حافظ کمی اشغال کند . دقیقا همینطور است . 

پس از پایان نصب نرم افزار Comodo Firewall و راه اندازی مجدد کامپیوتر (Restart-ریستارت), یک پنجره از این دیواره ی آتش نمایان می شود که کدفعال سازی را می خواهد و با رفتن به سایت برنامه و می توان به راحتی یک سریال برای همیشه گرفت و جزء کاربران این شرکت به حساب می آیید و از امتیازهای دیگر این شرکت که در اختیار کاربران خود به رایگان می دهد استفاده کنید…

پس از نصب حالا اگر هر فایلی بخواهد به اینترنت دسترسی پیدا کند با یک هشدار از طرف برنامه روبه رو می شوید که از شما برای اجازه و یا اجازه ندادن سئوال می پرسد . خوب تا اینجای کار که مانند تمامی دیواره های آتش دیگه بود … ولی این پنجره ی هشدار (Alarm) یک سری گزینه های دیگر هم دارد که در دیگر برنامه های شاید نتوان پیدا کرد.

 

ویژگی های نرم افزار Comodo Firewall :

– Allow/Deny: گزینه های یا همان “اجازه/منع کردن” که برای کنترل دسترسی آن فایل به اینترن است.

– Icon: یک آیکون که بسته به شرایط مختلف به 4 شکل “Safe, Suspicious Connection, Unknown Components Detected, Unknown Request” می باشد . که با خواند فایل راهنما می توان آن ها را راحت تر درک کرد . ولی همین که بدانید نشان دهنده میزان امنیت است در اینجا کفایت می کند. این یکی دیگر از امتیازات این برنامه است چون این برنامه یک بانک اطلاعاتی از برنامه های مطرح دارد برنامه های بدون مشکل را به شما با استفاده از این آیکون ها نشان می دهد.

– Send to COMODO for analysis: این گزینه خیلی آشنا نیست! در هیچ برنامه ی مشابهی این گزینه را ندیده اید! درسته. این شرکت این امکان را به کاربران خود می دهد که فایل مورد نظر را به آزمایشگاه (Comodo Lab) خود ارسال کنند تا به چک کردن فایل بپردازن . فقط کافیه که روی این گزینه کلیک کنید تا به صورت اتوماتیک آن فایل ارسال شود .

– Show Libraries: و با این گزینه هم می توان تایین کرد که فایل مورد نظر چگونه به شبکه اجازه دسترسی داشته باشد.

– این برنامه حتی این توانایی را دارد که تشخصی دهد یک فایل از کجا و توسط چه برنامه ای فراخوانده شده است تا به اینترنت دسترسی پیدا کند. به عنوان مثال DLL ها و یا برخی از برنامه ها که مرورگر وب (مثال, IE) را باز می کنند. و با انتخاب گزینه های Application و بیا Parent Application می توان به این موضوع رسیدگی کرد.

 

به طور کلی 9 قسمت در صفحه ی اصلی وجود دارد که به ترتیب به آن ها می پردازیم:

1. Highlights 

این قسمت میزان آخرین خبرهای امنیتی و آپدیت های قابل دسترس را به شما نشان می دهد.

 

2. Traffic

در این قسمت در هر لحظه میزان ترافیک شما را نشان می دهد و می گوید که چه فایلی بیشتر از همه در حال استفاده پهنای باند شما است (یک امتیاز مثبت دیگر که در سایر برنامه ها به همین راحتی در دسترس نیست).

 

3. System Info

اطلاعاتی درباره ی شبکه سیستم شما می دهد (نام MAC Adress, IP, Mask, Type, Adapter…)

 

4. View Alerts

مشاهده ی هشدار های داده شده (Alart) و تعداد آن ها که با کلیک بر روی آن به اطلاعاتی درباره آن هشدار می توانید دست یابید.

 

5. Update License

اگر سریال رایگان برنامه را نصب نکرده اید با کلیک بر روی این قسمت می توانید یک سریال رایگان برای همیشه بگیرید.

 

6. Computer Security Level

یک شورتکات سریع برای قطع/وصل/شخصی سازی تمام ورودی و خروجی ها

 

7. Test Security Configuration

با کلیک بر روی این گزینه مستقیما شما را به سایت hackerguardian که در بالا توضیح داده شد می برد تا چک کند شما در امنیت کامل هستید و یا خیر.

 

8. Security Monitoring

این قسمت که از 4 گزینه تشکیل شده است این اجازه را به شما میدهد که تعیین کنید برنامه بر روی چه قسمت هایی نظارت داشته باشد که پیشنهاد خود برنامه تمامی موارد است. این برنامه بر روی تمام فایل ها نظارت می کند حتی ActivX و Component ها…

 

9. Protection Strength

و در این قسمت که یک فقط یکی از شرایط Excellent – Good – Fair – Poor – Bad را می تواند داشته باشد به شما نشان می دهد که امنیت سیستم شما در چه حدی است.

 

این برنامه گزینه های مختلفی برای تنظیم دارد مانند سایر برنامه ها از این رو ذکر تمامی آن ها در اینجا نمی گنجد و فقط به برخی از آن ها که شاید در بعضی دیگر از برنامه ها وجود نداشته باشد کفایت می شود:

– (Application Recognition (Only in Comodo Firewall: این امکان برنامه که در هیچ برنامه ی دیگری وجود ندارد یک ابتکار جدید از Comodo است که یک بانک اطلاعاتی غنی برای بشتر از 10000 برنامه را دارد که میزان خطرناک بودن آن ها را در خود جای داده است, از این رو این دیواره ی آتش به راحتی می تواند برنامه های مخرب را شناسایی کند. (Only in Comodo Firewall)

– یکی دیگر از امتیازهای خوب این برنامه این است که می توان به عنوان مثال یک برنامه (یا فایل) را تنظیم کرد تا با چند تا اتصال حق وصل شدن به شبکه را داشته باشد. این گزینه برای برنامه های مدیریت دانلود (Download Manager) مانند IDM خوب است که قابلیت کنترل پهنای باند را ندارد…

– گذارش دهی کامل و بدون هیچ گونه کم و کاستی

– می توان نرم افزار را تنظیم کرد که تا زمانی که Comodo Firewall اجرا نشده است (احتمالا موقع بوت شدن ویندوز) هیچ برنامه ای نتواند به اینترنت دسترسی پیدا کنید (با استفاده از خاصیت درایور سرویس ویندوز که در موقع نصب برنامه اتوماتیک نصب می شود).

 

تصویری از محیط نرم افزار Comodo Firewall :

دانلود نرم افزار Comodo Firewall دیوار آتش

 

دانلود نرم افزار Comodo Firewall دیوار آتش با لینک مستقیم از سایت دانلود فارسی

لینک دانلود