دانلود کتاب مبانی علم رباتیک

کتاب مبانی علم رباتیک نوشته مهرزاد انصاری پور می باشد که در آن تمامی مبانی های مربوط به علم رباتیک را آموزش می دهد . کلمه ربات اولین بار توسط Karel Capek  نویسنده نمایشنامه R.U.R روبات‌های جهانی روسیه در سال 1921 ابداع شد. ریشه این کلمه، کلمه چک اسلواکی (robotnic) به معنی کارگر می‌باشد. در نمایشنامه وی نمونه ماشین، بعد از انسان بودن و دارا بودن نقاط ضعف و قوت یک انسان معمولی ، یک انسان دارای قدرت بسیار زیادی بود که در پایان نمایش نامه برای مبارزه علیه سازندگان خود استفاده شد .

البته لازم به ذکر است که پیش از آن یونانیان نیز مجسمه متحرکی ساخته بودند که نمونه اولیه ماشینی بوده که ما امروزه ان را ربات می‌نامیم. تعریف امروزه کتاب مبانی علم رباتیک از نظر عوام مردم وسیله ای است که اعمالی هوشمند شبیه انسان انجام می‌دهد در حالی که فرهنگ وبستر ربات را این‌گونه تعریف می‌کند:”یک دستگاه یا وسیله خودکاری که قادر به انجام اعمالی است که معمولا به انسان‌ها نسبت داده می شود و یا مجهز به قابلیتی است که شبیه هوش بشری است”. در این راستا دانشمندان سعی بر آن دارند ربات‌هایی بسازند که به طرق مختلف نیاز ‌های انسان‌ را براورده سازند و در نهایت به رباتی با قابلیت ‌های کامل یک انسان برسند . امیدواریم که از دانلود این کتاب لذت ببرید .

قوانین رباتیک مطرح شده توسط آسیموف چنین است: – ربات ها نباید هیچگاه به انسانها صدمه بزنند. – رباتهاباید دستورات انسانها را بدون سرپیجی از قانون اوّل اجرا کنند.

– رباتها باید بدون نقض قانون اوّل و دوم از خود محافظت کنند.

– ربات‌ها دارای سه قسمت اصلی هستند:مغز که معمولاً یک کامپیوتر است

– محرک و بخش مکانیکی شامل موتور، پیستون،

– تسمه، چرخ‌ها، چرخ دنده‌ها و …

– سنسور که می‌تواند از انواع بینایی، صوتی، تعیین دما، تشخیص نور، تماسی یا حرکتی باشد.

مشخصات کتاب :

– ناک کتاب : مبانی علم رباتیک

– نویسنده : مهرزاد انصاری پور

– تعداد صفحات : 17

– فرمت کتاب : پی دی اف

شما از این پس می توانید کتاب های مورد نظرتان را در فروم دانلود فارسی ثبت نمایید

کتاب مبانی علم رباتیک

لینک دانلود

0 replies

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *