تبلیغات

سریال گیسو

تبلیغات

برنامه پیشگو

دانلود کتاب Mojezat Quran معجزات علمی و تاریخی قرآن

کتاب Mojezat Quran معجزات علمی و تاریخی قرآن به چگونگی علل و عوامل پیدایش کائنات و هستی به عظمت خالق جهان پی برده می شود . کتابی که در این قسمت میتوانید دانلود کنید کتاب معجزات علمی و تاریخی قرآن است. با خواندن این کتاب متوجه میشوید که بسیاری از کشفيات و نظريات علمي که انسان کشف کرده است، در قرآن نیز وجود دارد و بطور اختصار (و نه مبسوط) به آنها اشاره شده است. نشان ميدهد که بزرگترين کشفيات علمي بشر در قرآني که حدود 1400 سال پیش نازل شده، آورده شده است.نظريات و علومي مثل نظريه بيگ بانگ که ميگويد جهان از يک انفجار بزرگ بوجود آمده- نظريه انبساط جهان- شکل گیری ستاره ها و کهکشانها از گازهایی پر حرارت به شکل دود- اینکه خورشید از خودش نور دارد ولی نور ماه از خودش نیست- توصیف مدار حرکت کره ماه- آفرينش تمام موجودات از آب- حرکت خورشيد و ثابت نبودن آن- حرکت زمین، جهت حرکت آن و شکل کروی آن- اينکه مرد جنسيت نوزاد را تعيين ميکند نه زن- تشريح مراحل مختلف تکامل جنين- وجود زوجيت در تمام اشيا و قانون زوجیت عام اشیا- اشاره قرآن به وجود مرکز دروغگویی در قسمت جلوی مغز و بسياري مطالب علمي ديگر که همه در قرآن آمده است. تمام اين مطالب در زمان حضرت محمد و در زماني که بشر در سطح علمي پاييني بوده است، بوسيله قرآن کريم نازل شده است تا معجزه قرآن را بيش از پيش آشکار کند.

آدم با خواندن اين مطالب به بزرگي و عظمت قرآن و دين اسلام پي ميبرد و با عمق جان به درستي و حقانيت قرآن و صحبتهاي آن پي ميبرد و ميفهمد که ما مسلمانها چه گنجي در دست داريم و از خواندن و عمل به آن غافليم. اين مطالب ميتواند نشان دهد که وقتي علوم امروزي در قرآن هست پس ساير حرفهاي قرآن از قبيل: به وقوع پيوستن قيامت و دنياي ابدي و ورود انسانها به بهشت يا جهنم هم درست است.

بنابر این مطالب علمی که در بعضی سوره ها مشاهده می شود و علم امروزی پس از قرن 14 به درستی آنها پی برده است تنها برای اثبات حقانیت و ایمان آوردن افراد به درستی قرآن و پیروی از آن به عنوان کتاب نازل شده از سوی خداوند است. بنابراین هدف از تهیه این جزوه و یا سایر مطالبی که با عنوان معجزات قرآن نوشته می شود صرفا برای ایمان آوردن به صحت قرآن, علاقمندی به قرآن و در نهایت ترویج قرآن برای مطالعه مفاهیم و استفاده از آن در زندگی روزمره می باشد.

نکته مهمی که وجود دارد آن است که اگر حضرت محمد (ص) یا فردی دیگر قرآن را نوشته بود, همانطوری که در زمان صدر اسلام بسیاری این تهمت را به پیامبر می زدند, هرگز نمی توانست مطالب علمی فراوانی در موضوعات مختلف از جمله کیهان شناسی, آفرینش هستی و موجودات مختلف, پزشکی و غیره داشته باشد که قرن ها بعد از اکتشاف و اثبات شود . اگر پیامبر خودش این کتاب را نوشته بود چگونه می توانست در آیات اولیه سوره الروم پیش بینی کند که در طی 3 تا 9 سال آینده سپاه روم بر ایران غلبه خواهد کرد . تنها کافی بود این پیشگویی درست از آب در نیاید و آن وقت همین مطلب برای اثبات ادعای کذب پیامبر و برچیده شدن دین و مذهب وی کافی بود.

معجزات ذکر شده در قرآن اعم از علمی و یا غیره به منظور این است که بسیاری از انسان های امروزی که معجزات پیامبران را تنها در کتاب ها و فیلم ها دیده اند نشان دهد که همین الان نیز مهجزه پیامبر خاتم (ص) قابل مشاهده است و هر زمانی که مایل باشیم می توانیم این معجرات را مشاهده کنیم.

خصوصیات کتاب Mojezat Quran :

– نام کتاب : معجزات علمی و تاریخی قرآن

– نويسنده / مترجم : پویا عزیزی

– زبان کتاب : فارسی

– نوع فايل : PDF

– تعداد صفحه : 72

لینک دانلود