راهنمای رفع مشکلات نرم افزارها در ویندوز 10

همه ما در هنگام استفاده از رایانه ها و اجرا کردن نرم افزارهای مختلف حداقل یک بار با پیغام های خطای محتلفی روبرو شده ایم که در نتیجه آن برنامه ای که به تازگی نصب کرده ایم و یا قصد استفاده از آن را داریم اجرا نمی شود ، این امر باعث می شود که افراد نرم افزار را پاک کنند و یا کلا نرم افزار دیگری را به جای آن نرم افزار بر روی کامپیوتر خود نصب کنند . امروز اما ما قصد داریم تا تعدادی از راه حل های کلیدی در رابطه با این قبیل مشکلات را برای شما کاربران عزیز سایت دانلود فارسی توضیح دهیم تا در آینده بتوانید این مشکلات را حل کنید .

راه حل های پیشنهادی برای اجرا نشدن نرم افزارها در ویندوز

مرحله 1 – بخش Junk ویندوزتان را خالی کنید :

 – در این مرحله شما باید تمام فایل های اضافی و بلااستفاده ای که در بخش سیستم عامل کامپیوترتان ذخیره شده است را پاک کنید تا از ارورهای احتمالی در هنگام اجرای نرم افزارها جلوگیری کنید . چیز های زیادی مانند junk files , temporary files و corrupted registry باعث می شوند که سیستم عامل شما دچار مشکلاتی شود . پس بیایید با خالی کردن کامپیوترتان از این قبیل فایل های بلااستفاده که باعث بروز این چنین ارورها می شوند کار را آغاز کنیم .

در زیر با توجه به سیستم عامل شما آدرس ذخیره شدن فایل های موقتی قرار دارد .

>> Windows Vista , Windows 7 , Windows 8 , Windows 8.1 و Windows 10 :

C:\Users\<user>\AppData\Local\Temp C:\Users\<user>\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files C:\Windows\Temp C:\Temp

>> Windows XP :

C:\Documents and Settings\<user>\Local Settings\Temp C:\Documents and Settings\<user>\Local Settings\Temporary Internet Files C:\Windows\Temp C:\Temp

همچنین شما می توانید با استفاده از فرمان های CMD در تمامی نسخه های ویندوز این فایل ها را پاک کنید .

rd /s /q %temp% mkdir %temp% rd /s /q c:\windows\temp\ mkdir c:\windows\temp\

راه حل های پیشنهادی برای اجرا نشدن نرم افزارها در ویندوز

مرحله 2 – کامپیوترتان را ویروس یابی کنید :

– تنها چیزی که می توانید کل سیستم عامل شما را خراب کند ویروس می باشد . کامپیوتر شما می تواند تنها با یک ویروس ساده تبدیل به یک سیستم عامل ناکارآمد شود که در نتیجه آن تمام نرم افزار های حال و آینده شما با ارور مواجه خواهند شد . در همه حال بهترین انتخاب استفاده از یک آنتی ویروس حرفه ای می باشد و اگر سیستم عامل شما برای اجرای نرم افزار ها دچار مشکل می باشد و شما ارور های مختلفی در هنگام اجرای نرم افزار ها دریافت می کنید بهترین کار نصب یک آنتی ویروس و چک کردن کل کامپیوترتان می باشد . امروزه آنتی ویروس های بسیار قدرتمند و متفاوتی با توجه به نوع استفاده در بازار یافت می شوند ، ما به شما آنتی ویروس AVAST را پیشنهاد می کنیم .

راه حل های پیشنهادی برای اجرا نشدن نرم افزارها در ویندوز

مرحله 3 – فایل های سیستم عامل خود را تعمیر کنید :

– برای تعمیر فایل های ویندوزتان ابتدا CMD را با استفاده از دسترسی ادمین باز کنید و پس از آن تایپ کنید sfc/scannow و دکمه اینتر را فشار دهید . پس از این مرحله CMD شما شروع به اسکن کردن کامپیوترتان می کند و زمان این پروسه با توجه به سرعت کامپیوترتان متغیر است .

 – برای باز کردن CMD با دسترسی ادمین مراحل زیر را دنبال کنید :

 • دکمه استارت را فشار دهید .
 • در قسمت جست و جو عبارت CMD را تایپ کنید .
 • حال دکمه های CTRL+SHIFT+ENTER را همزمان فشار دهید .

راه حل های پیشنهادی برای اجرا نشدن نرم افزارها در ویندوز

– پس از انجام این مرحله کامپیوتر خود را ریستارت کنید . مرحله 4 – از بخش کامپتیبلیتی (Compatibility) استفاده کنید :

اگر شما از یک نرم افزار قدیمی در آخرین نسخه سیستم عامل ویندوز استفاده می کنید ، پس استفاده از Compatibility کاملا به سود شما خواهد بود . مشکل اصلی با سیستم عامل ویندوز 8 و 10 این می باشد که تعدادی از نرم افزار ها قادر به اجرا بر روی ویندوز 8 / 10 نمی باشند و یا اگر این نرم افزارها اجرا شوند شما ارورهای مختلفی در میانه کار دریافت می کنید ، به این دلیل که این نرم افزار ها برای اجرا بر روی ویندوز 8 / 10 طراحی نشده اند و اگر شما قصد اجرای نرم افزاری بر روی ویندوز 8 / 10 که با سیستم عامل ویندوز 7 و یا ورژن های قدیمی تر ویندوز همخوانی دارد را دارید ، پس باید تنضیمات بخش Compatibility را تغییر دهید . در مواردی که قصد اجرای نرم افزار های بسیار قدیمی دارید باید Compatibility را به ویندوز XP تغییر دهید .

– برای استفاده از بخش Compatibility Mode باید مراحل زیر را دنبال کنید :

 • بر روی فایل اجرایی تان راست کلیک کنید و وارد بخش Properties شوید .
 • بر روی تب Compatibility کلیک کنید .
 • تیک بخش Run this program in compatibility mode for را بزنید و ویندوز مناسب را انتخاب کنید .

راه حل های پیشنهادی برای اجرا نشدن نرم افزارها در ویندوز

مرحله 5 – تغییر دادن Permission برای نرم افزار مورد نظر :

بعضی اوقات به دلیل یک سری تغییرات اوتوماتیک در سیستم شما سیستم عاملتان نمی تواند یک سری از نرم افزار ها را وارد پروسه اجرا شدن کند ، که در نتیجه آن شما با ارور مواجه خواهید شد . در این مرحله قصد داریم نحوه Permission دادن برای اجرا به نرم افزارهایی که با ارور مواجه می شوند و با مراحل بالا حل نشده اند را به شما آموزش دهیم . برای شروع کا شما باید کلید های Windows key + Pause / Break key را همزمان فضار دهید .

 – پس از اینکه شما صفحه مورد نظر را باز کردید مراحل زیر را دنبال کنید :

 • در ساید بار سمت چپ این منو دکمه Advanced System Settings را انتخاب کنید .
 • هنگامی که صفحه System Properties باز شد ، تب Advanced را انتخاب کنید و بر روی دکمه Setting زیر Performance کلیک کنید .
 •  دکمه Data Execution Prevention را انتخاب کنید .
 • دکمه Turn on DEP for all programs and services except those I select را بزنید .
 • دکمه Browse را بزنید و آدرس فایل اجرایی برنامه ای که قابل اجرا نمی باشد را بدهید و آن را وارد لیست کنید .
 • دکمه Apply یا Ok را بزنید .
 – بعد از این مرحله کامپیوترتان را ریستارت کنید و نرم افزار را اجرا کنید .

راه حل های پیشنهادی برای اجرا نشدن نرم افزارها در ویندوز

مرحله 5 – بخش رجیستری ویندوزتان را تعمیر کنید .

راه حل های پیشنهادی برای اجرا نشدن نرم افزارها در ویندوز

بخش رجیستری ویندوز یکی از بخش های حیاتی سیستم عاملتان می باشد و هنگامی که ویروس به سیستمان وارد می شود ، این بخش جزو اولین بخش هایی می باشد که مورد حمله ویروس ها قرار می گیرد و کامپیوتر شما را دچار مشکلاتی می کند . برای حل این مشکل شما باید از نرم افزار های خاصی استفاده کنید که بخش رجیستری شما را تعمیر کنند ، ما به شما نرم افزار Wise Registry Cleaner را توصیه می کنیم .

راهنمای رفع مشکلات نرم افزارها در ویندوز 10

لینک دانلود
0 replies

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *