تبلیغات
تبلیغات

راهنمای کپی کردن دیتای بازی های PS4 از طریق کامپیوتر

شرکت سونی در زمانی که کنسول Playstation 4 را منتشر کرد یک قابلیت جالبی برای آن قرار داد که افراد می توانند به کمک کامپیوتر خود بازی هایی که به صورت دیجیتالی برای PS4 خود خریداری می نمایند دانلود نموده و آن را در کنسول خود کپی و نصب نمایند . این روش به کمک نرم افزاری به نام PSX Download Helper امکان پذیر خواهد بود . اصل این نرم افزار چینی می باشد از این رو سعی بر این شده تا راهنمای استفاده از آن را به صورت تصویری برای شما تهیه نماییم تا با استفاده از آن بتوانید به راحتی بازی های خریداری کرده از فروشگاه سونی را از طریق کامپیوتر خود با سرعت بهتری نسبت به کنسول دانلود کرده و آن را انتقال دهید . این روش کاملا قانونی بوده و هیچ مشکلی برای کنسول به وجود نمی آورد .

 راهنمای کپی کردن دیتای بازی های PS4 از طریق کامپیوتر :– ابتدا نرم افزار PSX Download Helper را از اینجا دانلود نمایید .– بعد از اکسترکت فایل مورد نظر داخل پوشه رفته و PSXDownloadHelper.exe را کلیک نمایید . نرم افزار مطابق شکل زیر باز می شود .

راهنمای کپی کردن دیتای بازی های PS4 از طریق کامپیوتر

 – بر روی دکمه سبز رنگ کلیک کرده تا وارد صفحه ی زیر شود .

راهنمای کپی کردن دیتای بازی های PS4 از طریق کامپیوتر

 – در ابتدا نیاز است تا زبان نرم افزار را به انگلیسی تغییر دهید بر روی تبی که با شماره 1 نشان داده شده است کلیک کرده تا پنجره ای به شکل زیر باز شود .

راهنمای کپی کردن دیتای بازی های PS4 از طریق کامپیوتر

سپس بر روی تب کشویی که با شماره 2 نشان داده شده است کلیک کرده و گزینه ی English را انتخاب نمایید . سپس یک بار برنامه را بسته و مجدد باز کنید اونوقت شاهد خواهید بود که نرم افزار به زبان انگلیسی تغییر کرده است . در ابتدا مشاهده خواهید کرد که یک تب IP و Port وجود دارد که بر اساس سیستم شما مقادیر جلوی آنها به صورت اتوماتیک عددی خاص نشان می دهد از این رو بر روی هر سیستم این عدد متفاوت خواهد بود . این IP و Port را در جایی یادداشت کرده و سپس بر روی کلید سبز رنگ کلیک کنید تا پنجره جدید باز شود در این مرحله دست نگه داشته و به PS4 بروید و از طریق آدرس زیر Network جدیدی برای آن مشخص نمایید .

Setting < Network < Set Up Internet Conection < Custom < Automatic < Do Not Specify < Automatic < Use

در صفحه ای که باز می شود باید آدرس IP (مثال 192.168.1.105 ) و Port (مثال 8080) که در یکجا یادداشت کردید را وارد نمایید . بعد از آن گزینه ی Next را زده و وارد صفحه ی Test Internet Connection شوید . بعد از انجام این کار وارد Store پلی استیشن شوید و بازی را پس از خرید دانلود نمایید در . سپس در کنسول به تبی بروید که تمامی دانلود ها تا اتمام در آنجا قرار می گیرد هر لینکی که شروع به دانلود نمایید تبی در نرم افزار PSX مانند شکل زیر باز می شود .

PSX.Download.Helper.5.www.Download.ir

در تبی که با شماره 1 نشان داده شده است اولین لینک دانلود بازی مورد نظر شماست که به صورت اتوماتیک در نرم افزار ظاهر می شود توجه نمایید که ماکزیم مقدار هر لینک 4 گیگابایت می باشد یعنی اگر بازی مورد نظر شما 13 گیگابایت حجم دارد لینک های دانلودی شما در PC به 3 پارت 4 گیگابایتی و یک پارت 1 گیگابایتی تقسیم می شود بر روی تبی که در شکل با شماره 2 نشان داده شده است کلیک کرده و آن را Copy کنید و در آدرس بار اینترنت دانلود منیجر (Add URL) آن را Past نمایید . سپس مشاهده می کنید که لینک دانلود 4 گیگابایتی ظاهر می شود . برای به دست آوردن لینک های پارت های بعد در آن قسمتی که لینک را در دانلود منیجر کپی می کنید به دنبال قسمتی مطابق شکل زیر بگردید .

BHR2HGTRIALPS401_0.pkg  4 گیگابایت

BHR2HGTRIALPS401_1.pkg  4 گیگابایت

BHR2HGTRIALPS401_2.pkg  4 گیگابایت

BHR2HGTRIALPS401_3.pkg  1 گیگابایت

عدد 0 قبل از pkg. نشان دهنده پارت اول می باشد اگر 0 را به 1 تبدیل کنید لینک بعدی را می دهد حالا اگر بازی ما همان 13 گیگ باشد پارت های شما به ترتیب 0 , 1 , 2 و 3 در قبل از Pkg می باشد . پس از دانلود تمامی پارت ها بر روی تبی که با شماره 3 نشان داده شده است کلیک کرده و آدرس لینک شماره اول را بدهید و بعد بر روی Enable کلیک کنید حالا به PS4 رفته و مشاهد کنید که بازی با چه سرعت بالایی در حال دانلود می باشد به همین ترتیب به صورت اتوماتیک لینک های بعدی را در نرم افزار PSX به شما می دهد و باید با همین روال پارت های بعدی را آپلود کنید تا دانلود بازی به صورت کامل در PS4 در مدت زمان کوتاهی به پایان برسد این روش برای آپدیت های بازی که ممکن است در آینده برای آنها منتشر بشود و یا حتی DLC کاربرد دارد . بعد از نصب بازی یادتان باشد تا تنظیمات Network را به حالت اولیه باز گردانید تا بتوانید از امکانات آنلاین بازی استفاده نمایید .

لینک دانلود