گرفتن شماره مجازی چه کاربردی دارد؟

کاربرد شماره مجازی برای بسیاری از متخصصان آشکار شده است اما هنوز اکثر افرادی که متخصص نیستند، نمی‌دانند که واقعاً این شماره تا چه حد می‌تواند مفید و کارآمد باشد این مقاله با هدف شناختن شماره مجازی و کاربرد و مزایای آن نوشته شده است در صورتی که تمایل دارید یک شماره مجازی داشته باشید و از مزایای این شماره بهره‌مند شوید، تا پایان این مقاله ارزشمند با ما همراه باشید.

اصلاً شماره مجازی چیست و چه مزایایی دارد؟

شاید اولین سوالی که با شروع این مقاله در ذهنتان نقش بست این بود که « شماره مجازی چیست؟ مگر این شماره چه مزایایی دارد که که ساختن آن بسیار مفید و ارزشمند است؟ »شماره مجازی یا « Virtual Number » همان‌طور که از نامش پیداست، یک شماره تلفن است ولی این شماره تلفن بر پایه خط تلفن نیست و از اینترنت ریشه می‌گیرد. بنابراین اگر شما در ایران باشید و یک شماره مجازی برای خودتان بسازید، کاربران و مشتریان شما از سایر کشورها (مثل کانادا) می‌توانند با شما تماس بگیرند. در واقع اصلی‌ترین مزیت و کاربرد شماره مجازی این است که مرزهای جغرافیایی را از میان برمی‌دارد و افراد را به هم نزدیک‌تر می‌کند. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که با ساخت شماره مجازی می‌توانیم با مشتریان خود در سایر نقاط جهان تماس بگیریم و ارتباط برقرار کنیم. حال که دانستیم شماره مجازی چیست و چه کاربردی دارد، زمان آن فرارسیده است که بفهمیم این شماره مجازی چه مزایایی دارد؟

image_c8b0b90c7e16b738d6080fd9e4a3eae1438d0d61

مزایای ساخت شماره مجازی

  • با ساخت شماره مجازی، در واقع اگر کسی با شما تماس گرفت با گوشی هوشمند خود پاسخ می‌دهید و این یعنی در همه جا به تلفن مجازی خود دسترسی خواهید داشت. این در حالی است که شماره حقیقی و واقعی چنین مزیتی ندارد و شما ناچار باید تلفن خود را در مکانی ثابت قرار دهید و در نتیجه نمی‌توانید به صورت 24 ساعته پاسخگوی مشتریان خود باشید.
  • وقتی کسب و کار شما یک شماره کانادایی دارد و می‌تواند به مخاطبان خود در کانادا پاسخ دهد، اعتبار این کسب و کار بیشتر می‌شود. چون مشتریان کانادا این احساس را دارند که شما یک شعبه در کانادا دارید و در نتیجه راحت‌تر اعتماد می‌کنند.
  • هزینه استفاده از شماره مجازی مجازی برای تماس واقعاً مناسب و منطقی است و هر چه صحبت کنید، انگار دارید که از اینترنت استفاده می‌کنید.
  • یک سری بستر وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید شماره مجازی بسازید. این بسترها تمامی نکات لازم از نظر امنیت و حریم خصوصی را رعایت می‌کنند.
  • ساخت شماره مجازی واقعاً آسان است و فرآیند ساخت این شماره سرعت بالایی دارد. بنابراین جای هیچ نگرانی نیست. کافی است شماره را بسازید و از مزایای آن بهره‌مند شوید.

آموزش ساخت شماره مجازی

در صورتی که تمایل دارید از کاربرد شماره مجازی بهره‌مند شوید، یک سری اپلیکیشن وجود دارد که با نصب آن‌ها روی گوشی هوشمند خودتان می‌توانید این شماره را بسازید و از مزایای این شماره بهره‌مند شوید. در ادامه به چند مورد از این برنامه‌ها اشاره شده است:

1. Textnow

این اپلیکیشن مزایای زیادی دارد ولی مهم‌ترین مزیت آن، ساخت شماره مجازی به صورت کاملاً رایگان است. با این برنامه می‌توانید شماره مجازی بسازید، از طریق این شماره تماس بگیرید، پیامک ارسال و دریافت کنید و با تمام جهان در ارتباط باشید. برای کار با این برنامه کافی است ابتدا وارد آن شوید و مشخصاتی که از شما می‌خواهد را وارد کنید. سپس یک کد برای شماره‌ای که مد نظر دارید وارد می‌کنید. وقتی این کد وارد شد، برنامه چند شماره مجازی به شما پیشنهاد می‌دهد که می‌توانید هر کدام را به دلخواه خود خریداری کنید.

image_9049b538a1c8b6d90958e234d75fdf9a049a753d

2. TextPlus

دومین اپلیکیشنی که می‌توان به آن اشاره کرد و این برنامه هم امکان ساخت رایگان شماره مجازی را به ما می‌دهد، تکست پلاس نام دارد. در این برنامه می‌توانید با شماره مجازی خود تماس برقرار کنید. این برنامه امکان برقراری تماس با آمریکا و کانادا را به شما می‌دهد. برای نصب این برنامه کافی است ایمیل خود را وارد کنید و سپس یک رمز عبور برای ورود به این برنامه تعیین نمایید. وقتی اکانت ساخته شد می‌‎توانید خیلی راحت شماره مجازی خود را بسازید و از مزایای آن بهره‌مند شوید.

image_ed627e33d41986b106c267c122410dffbf6dfec1

3. NextPlus

سومین برنامه‌ای که به ما کمک می‌کند شماره مجازی خود را داشته باشیم، نکست پلاس است. در صورتی که تمایل دارید این برنامه را دانلود کنید بسته به سیستم عامل گوشی خود می‌توانید به گوگل پلی (اندروید) یا اپ استور (آی.اُ.اس) مراجعه کنید. پس از دانلود این برنامه کافی است ایمیل خود را در آن وارد کنید تا ثبت نام صورت گیرد. سپس یک رمز عبور برای خودتان تعیین کنید و در نهایت به کمک این برنامه شماره مجازی خود را به صورت رایگان بسازید و از مزایای آن بهره‌مند شوید.

image_d55e56d1cf08348ce1c3719de106992f34da9722

برنامه‌های گوناگونی برای ساخت شماره مجازی وجود دارد. در این مقاله به سه مورد از مهم‌ترین برنامه‌ها اشاره کردیم. در صورتی که تمایل دارید با برنامه‌های بیشتری در این زمینه آشنا شوید کافی به مقاله آموزش ساخت شماره مجازی در همیار آکادمی مراجعه کنید.

کاربرد شماره مجازی

سوالی که پیش می‌آید این است که ساخت شماره مجازی چه کاربردهایی دارد؟ آیا واقعاً لازم است که ما برای کسب و کار خودمان شماره مجازی بسازیم؟ پاسخ این است که شماره مجازی به تدریج دارد به یکی از اجزای اساسی کسب و کارها تبدیل می‌شود. وقتی کسب و کار شما وارد فاز صادرات می‌شود، شماره مجازی به شما اجازه می‌دهد که بدون نیاز به سیم کارت یا خط تلفن فیزیکی با مشتریان و مخاطبان خود در کشورهای خارجی ارتباط برقرار کنید. این کار علاوه بر اعتباری که به کسب و کار شما می‌بخشد، به شما اجازه می‌دهد که بدون احتیاج به مجوز یک شماره تماس با کد کشور مورد نظر داشته باشید.همان‌طور که می‌دانید بسیاری از کشورها، سایت‌ها و سازمان‌های خارجی به خاطر تحریم‌ها، به ما خدمات نمی‌دهند و با داشتن این شماره مجازی به راحتی می‌توانیم از خدمات آن‌ها نهایت استفاده را ببریم. همچنین می‌توانیم از این شماره برای ورود به رسانه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام هم استفاده کنیم.اتفاقاً همیار آکادمی مقاله‌ای دارد که در آن روش ورود به اینستاگرام و ساخت حساب کاربری در آن را آموزش می‌دهد. برای ورود به اینستاگرام با شماره مجازی خود، کافی است در بخشی که باید شماره تماس خود را وارد کنید، شماره مجازی را وارد کنید. سپس یک پیامک تأیید هویت برای شما ارسال می‌شود و کافی است کد تأیید را در اینستاگرام وارد کنید. در صورتی که تمایل دارید روش ساخت اکانت اینستاگرام را یاد بگیرد و از کاربرد شماره مجازی در اینستاگرام باخبر شوید، کافی است به مقاله آموزش ساخت اکانت اینستاگرام مراجعه کنید و مراحلی که به آن اشاره کردیم را دنبال کنید.

همیار آکادمی؛ مرجعی برای رشد و توسعه کسب و کار در تمامی زمینه‌ها

همیار آکادمی، موسسه‌ای است که هدف آن آموزش مهارت‌های جدید و کاربردی به کاربران است. از نظر همیار آکادمی، ساخت شماره مجازی آن‌جا اهمیت پیدا می‌کند که شما می‌خواهید کسب و کار خودتان را رشد و توسعه دهید و اینجاست که با ساخت یک شماره مجازی به کسب و کار خود اعتباری شگفت‌انگیز می‌بخشید. در صورتی که تمایل دارید از آموزش‌های همیار آکادمی استفاده کنید و از خدمات این مجموعه بهره‌مند شوید، کافی است به وب‌سایت همیار آکادمی که در منبع مقاله به آن اشاره شده است مراجعه کنید.منبع مقاله: همیار آکادمی