تبلیغات
سیستم پیشنهاد هوشمند فرادرس


دانلود کتاب تاریخی Art Of War هنر جنگ

۲۵۰۰ سال پیش مردی به نام “سان تزو” تصمیم میگیرد تمام تعالیم جنگی اش را مکتوب کند. او کتابی مینویسد و به پادشاه وقت پیشکش میکند و نام اش را “هنر جنگ” مینامد و این کتاب تبدیل به کتاب شماره یک تاریخی در حوزه جنگاوری دنیا میشود که حتی در حوزه موفقیت, کسب و کار و تجارت نیز بسط داده میشود . کتاب هنر جنگ یک کتاب کوچک و ساده با ۱۳ فصل است. در هر فصلی استراتژی و تاکتیک های جنگی گنجانده شده است که باید فرمانده نیروی زمینی از آن پیروی کند تا بر دشمن پیروز شود. این کتاب برای اولین بار از چینی به فرانسوی ترجمه شد و سپس توجه فرماندهان انگلیسی را جلب کرد و در سال ۱۹۰۵ به انگلیسی نیز ترجمه شد. سان تزو معتقد بود جنگ باعث ضرر اقتصادی میشود و حد الامکان نباید وارد جنگ شد مگر برای پیروزی و به گفته خودش ” پادشاهی که در ۱۰۰ جنگ ۱۰۰ بار پیروز شده کاری مضحک انجام داده. هر فرماندهی باید قبل ازینکه دشمن برایش تهدیدی به حساب بیاید نابودش کند .
کتاب تاریخی Art Of War علارغم نامش توانست قشر وسیعی از خوانندگان را به خود اختصاص دهد. اگر از معرفی در سریال های تلوزیونی بگذریم این کتاب یکی از کتاب های کارآفرینان و تاجران بزرگ دنیا است. این کتاب حاوی استراتژی هایی برای پیروزی است؛ پیروزی در هر جایی. پیروزی فقط مختص به جنگ های انسانی نیست. در هر عرصه ای از زندگی باید پیروز باشیم؛ زندگی, ورزش, درس ,تجارت و … این کتاب اصول پیروزی را می آموزد. این کتاب چنان اصول حرفه ای و دقیقی در خود دارد که سخنگوی سازمان دفاع آمریکا در ایراد هایش درباره چگونگی دفاع از کشورشان از “سان تزو” و کتاب هنر جنگ نقل قول میکند. اولین آموزه از ۱۳ آموزه ی سان تزو : “اگر چیزی را میخواهید بدست آورید و آن چیز برای شما ارزش زیادی دارد؛ هرگز بر رویش ریسک نکنید.

فقط زمانی حرکت کنید که مطمئن هستید پیروز میشوید, این یک استراتژی جنگی است؛ اما نه فقط در میدان جنگ. شما اگر بدست اوردن مقام اول در رشته ورزشی شطرنج برایتان اهمیت و ارزش زیادی دارد . باید از این اصل پیروی کنید و ریسک نکنید؛ شما باید تمام تلاشتان را برای بدست آوردن آنچه پیروزی مینامید بکنید و به امید روبرو شدن با یک حریف ضعیف وارد مسابقه نباشید. شما نباید ریسک کنید؛ باید مطمئن و برای پیروزی وارد رقابت شوید. برای مثال در آخرین اصل سان تزو به جاسوسان جنگی می پردازد و به شما میگوید به جای صرف انرژی ،زمان و هزینه هنگفت برای بدست آوردن پیروزی بهتر است از جاسوسان جنگی استفاده کنید. در زندگی جاسوسان جنگی کارایی چندانی ندارند اما شما میتوانید قبل از اینکه وارد کسب و کاری شوید و تجارت خودتان را شروع کنید؛ تا میتوانید اطلاعات جمع آوری کنید و بعد وارد کار شوید تا هزینه آزمون خطا و انرژی و … بیهوده تلف نشود.

مشخصات کتاب :

– نام فارسی کتاب : هنر جنگ

– نام انگلیسی کتاب : Book Art Of War

– نویسنده : سان تزو

– مترجم : دکتر حسن حبیبی

– تعداد صفحات : 204

– فرمت : پی دی اف

لینک دانلود

کلمات کلیدی
14 replies
 1. ابوذر
  ابوذر says:

  کتاب هنر جنگ سون تزو توسط نویسندگان به رهبری تقدیم شده است، به عنوان زیر توجه کنید
  وهشگران شهرستان بهمئی صورت گرفت؛
  تقدیم اولین و بهترین کتاب نظامی دنیا به فرماندهی معظم کل قوا
  28. تير 1396 – 1:33کد مطلب: 71773
  نسخه مناسب چاپنسخه مناسب چاپ
  پژوهشگران بهمئی در اقدامی فرهنگی و پسندیده، اولین و بهترین کتاب نظامی دنیا را بعد از ترجمه تحلیلی، به فرماندهی معظم کل قوا تقدیم کردند.
  هنر جنگ
  به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر، در چند دهه که از عمر پر برکت انقلاب اسلامی می گذرد، مردم بهمئی در همه حال به خصوص در شرایط سخت به آرمانهای انقلاب اسلامی و ولایت فقیه پایبند بودند و برای حفظ اقتدار نظام کوشیدند.
  جوانان امروز شهرستان بهمئی ادامه دهنده راه جوانان دیروزی بودند که به رهبری حضرت امام خمینی(ره) به جنگ با صدامیان و طاغوتیان رفتند و در این راه اسیر و شهید و تعدادی زیادی از آنان جانباز شدند. اکنون در پناه انقلاب اسلامی و در سایه اقتدار نیروهای مسلح به رهبری مولایمان امام خامنه‌ای (مدضله العالی) در شرایطی که کشورمان با جنگه ای نرم و سخت از سوی دشمنان منطقه ای و جهانی مورد تهدید است، این بار جوانان بهمئی با اقدام فرهنگی به کشور و رهبر خود خدمت کردند.
  جوانان پژوهشگر بهمئی با چاپ و ترجمه تحلیلی کتابی با عنوان “هنر جنگ سون تزو” که به اولین و بهترین کتاب نظامی دنیا معروف است و تمامی بزرگان دنیا این کتاب را مطالعه کردند، به اقتدار دفاعی کشور خود خدمت کرده اند.
  آقایان حجت الله پاشاپور، ابوذر مرادی و محسن مختاری با تقدیم این کتاب به فرماندهی معظم کل قوا با امام خود دوباره بیعت و به دشمنان ملت ثابت کردند که بهمئی غیرتمند همیشه به رهبری و کشورش وفادار و برای افزایش اقتدار دفاعی با قلم خود به جهاد علمی با دشمنان ملت می رود.
  این کتاب که برای تمامی رهبران، فرماندهان و سربازان دنیا دارای اصولی پر کاربرد است و تقریبا برای هر نوع از مناقشه و جنگ می تواند کاربرد داشته باشد .
  هر چند بینش و نبوغ رهبری ایران اسلامی را نمی توان در هزاران جلد کتاب نوشت اما تقدیم این کتاب و تبرک آن به نام مبارک امام خامنه ای حرکتی نمادین در حمایت بی پایان از فرماندهی کل قوا و نیروهای مسلح در تمامی شرایط است.
  چاپ کتاب هنر جنگ به دشمنان ما می فهماند که تفکر و هوش فرزندان ایران در هر نقطه از آن بر فناوری و سلاح غربی و آمریکایی مقدم است و هرگونه اقدامی علیه ایران اسلامی را با اقتدار پاسخ می دهند.
  کتاب اصلی هنر جنگ سون تزو تاکنون به بیشتر از 30 زبان دنیا ترجمه شده است اما این چاپ از کتاب هنر جنگ نخستین ترجمه تحلیلی در ایران می باشد و تا حدود زیادی توانسته از خطاهای ترجمه های پیشین بکاهد و مرتبط با نیازهای روز نیروهای مسلح ایران تحلیل شود.
  کتاب حاضر در سیزده فصل و یک مقدمه کلی به بیان مهمترین استراتژی های نویسنده چینی کتاب می پردازد و به ما می آموزد که جنگ چه خطراتی برای یک ملت دارد و اصول پیروز شدن را به رهبران سیاسی و فرماندهان نظامی می آموزد.
  این کتاب ارزشمند نظامی توسط انتشارات نارین رسانه در 1000 جلد با قیمت 140000 ریال در تیرماه امسال به چاپ رسید.
  سیزده فصل این کتاب سه سطح راهبردی، عملیاتی و تاکتیکی جنگ را شامل می شود و تقریبا مطالعه آن پیش از هر تصمیمی برای اقدام به جنگ لازم است.
  گفتنی است که آقایان حجت الله پاشاپور و ابوذر مرادی کتابی با عنوان “جغرافیا و مدیریت عملیات نظامی “در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش به چاپ رساندند و مختاری، پژوهشگر دیگر این کتاب، هم اکنون دانشجوی دکترای جامعه‌شناسی سیاسی و پژوهشگر در عرصه های سیاسی و اجتماعی می باشد.
  انتهای پیام/

  پاسخ دادن

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *