راهنمای تعمیر فایلهای فشرده دانلود شده WINRAR Repair

راهنمای تعمیر فایلهای فشرده دانلود شده WINRAR Repair

بدلیل راحتی در دانلود و تک فایل بودن فایلهای به اشتراک گذاشته شده در اینترنت معمولا با استفاده از نرم افزارهای فشرده سازی مانند Winrar ، فایلها فشرده شده و روی وب قرار می گیرند . تقریبا برای اکثر کاربرات اینترنت اتفاق افتاده که در بعضی مواقع بدلیل مشکلات سرور ، قطعی موقت اینترنت هنگام دانلود و یا بدلیل توقف های فراوان در هنگام دانلود ، فایلهای فشرده آسیب دیده و در هنگام خارج سازی آنها از حالت فشرده با پیغام های خطا روبرو می شویم . در اینصورت تنها در یک حالت قادر خواهیم بود فایل دانلود شده را ترمیم کنیم و آن اینکه اگر در هنگام ذخیره سازی فایل از گزینه Add recovery record استفاده شده باشد، همچنین برای این کار می توانید از نرم افزار Winzip نیز استفاده کنید. ( دانلود نرم افزار Winzip )

Add recovery record در هنگام فشرده سازی فایلها 5% به حجم آنها اضافه می کند ولی این امکان را هم فراهم می آورد که تا 5% حجم فایل اگر بصورت ناقص دانلود شده باشد قابلیت ترمیم داشته باشد .

تمامی فایلهای بالای 100 مگابایت در سایت دانلود فارسی از ابتدای سال 1392 این قابلیت را دارا می باشند . در ادامه و با مشاهده تصاویر آموزش ترمیم فایلهای فشرده را فرا خواهید گرفت .

توضیح اینکه این کار فقط در صورتی که فایل فشرده قابلیت ریکاوری داشته باشد جواب خواهد داد . ضمنا فایل نباید بیشتر از 5% مشکل داشته باشد .

راهنمای ترمیم فایلهای فشرده ( Repair )

2232425262راهنمای تعمیر فایل فشرده

رفع ارورها در هنگام اکسترکت

ارور CRC و Wrong Password

برای رفع این مشکل جدیدترین نسخه winrar را نصب کنید و سپس فایل RAR یا ZIP که مشکل دارد را باز کنید . از روی کیبورد دکمه Alt را نگه دارید و دکمه R را بزنید و سپس روی ok کلیک کنید و صبر کنید تا فایل تعمیر شود، هنگامی که درصد تعمیر به 100 رسید و مانند تصویر بالا متن Done نمایش داده شد، روی Close کلیک کنید . سپس فایل تعمیر شده را اکسترکت کنید .

توجه : اگر بعد از تعمیر شدن، باز هم فایل مشکل داشت، باید فایل را دوباره دانلود نمایید .

ارور Archive Not Found

این ارور بیشتر مواقع به دلیل قدیمی بودن نسخه winrar ای که نصب کرده اید اتفاق می افتد . برای حل آن، جدیدترین نسخه نرم افزار winrar را نصب کنید و فایل فشرده را اکسترکت کنید .

نکته : برای فشرده سازی و یا اکسترکت کردن فایل می توانید از نرم افزار 7zip نیز استفاده کنید .