تفاوت بین نسخه های بازی ها

پیرامون سوالات متداولی که در رابطه با تفاوت نسخه های مختلف بازی ها پرسیده شده است، این مطلب را آماده کرده ایم و درباره در نسخه توضیحی مختصر داده ایم .
Reloaded و PROPHET : ریلودد یک گروه کرک است که معمولا این گروه نسخه کامل بازی ها رو بدون حذف هیچ زبان یا قسمتی و بدون هیچ دستکاری با کرک معتبر و صددرصد ارایه می دهد . ( این گروه معمولا بازی را به صورت فایل iso و قابل نصب ارائه می کند ) . PROPHET زیرگروه ریلودد می باشد با این تفاوت که بعد از انتشار نسخه ریلودد, نسخه ای کامل تر و چند زبانه منتشر می کند .

RELOADED.Games.www.Download.ir


Skidrow : اسکیدرو یک گروه کرک است که معمولا این گروه هم نسخه کامل بازی ها رو بدون حذف هیچ زبان یا قسمتی و بدون هیچ دستکاری با کرک معتبر و صددرصد ارایه می دهد . ( این گروه معمولا بازی را به صورت نصب شده ارائه می دهد )

SKIDROW.Games.www.Download.ir


CODEX : به جرات می توان گفت که یکی از کامل ترین و بدون مشکل ترین نسخه کرک شده بازی ها، نسخه کودکس می باشد و اگر برای بازی ای این نسخه منتشر شد پیشنهاد می کنیم که آن را در اولویت خود قرار دهید .
FitGirl :شخصی است که بازی های کرک شده را با استفاده از چند نرم افزار، تا جایی که امکان دارد، فشرده می کند . دلیل حجم کم بازی ها بیشتر اوقات نرم افزار ها و روش هایی است که او برای فشرده سازی بازی ها استفاده می کند . بعضی اوقات ممکن است زبان های اضافه مانند زبان چینی، روسیه ای و … را از بازی ها حذف کند تا حجم بازی کمتر شود اما هیچ وقت چیز های مهم مانند فیلم ها، امکانات و … موجود در بازی را حذف نمی کند . این نسخه چون از کرک هایی مانند Codex استفاده می کند، می توان گفت بیشتر مواقع بدون مشکل است، پس اگر حجم اینترنت و یا فضای هارد کمی دارید، می توانید با خیال راحت از این نسخه استفاده کنید .
CPY : این گروه به تازگی اقدام به کرک کردن بازی ها می کنند و گروهی جدید در این زمینه می باشند . نسخه هایی که این گروه منتشر می کنند ممکن است هم کرک شده باشد و هم بودن کرک . اکثرا نسخه های آن نیاز به نصب دارد .
3DM : یک گروه چینی است که بازی ها را کرک می کند . بر اساس اطلاعات منتشر شده در سایت خبری Kotaku این گروه در سال 2016 یکی از بزرگترین گروه های کرک بازی در جهان بود .
Steampunk : این گروه نیز مانند گروه های دیگر بازی ها را کرک می کند و نسخه کامل آن ها را، بدون حذفیات منتشر می کند .
Black Box : بلک باکس یک گروه کرک است که معمولا بازی های کرک شده توسط گروه های دیگر را دستکاری می کند ، برای مثال زبان های اضافه بازی را حذف می کند و کیفیت ویدیو ها را پایین تر می آورد و این کار باعث پایین آمدن حجم بازی به شکل چشم گیر می شود .
Repack یا Core Pack : این نسخه هم همانند نسخه بلک باکس فشرده شده و با حجم بسیار کمتری نسبت به نسخه اصلی در دسترس قرار می گیرد . در بعضی مواقع نیز از اسم Core Pack استفاده می شود .
game of the year : بهترین بازی های انتخاب شده هر سال، این عنوان را می گیرند و بعضی اوقات یک سری امکانات اضافی مانند اسلحه ها و ماشین ها و یا مرحله های فرعی به این نسخه اضافه می شود .
Gold Edition و Limited Edition : این دو نسخه توسط خود شرکت بازی ساز منتشر می شود و تیم های کرک این نسخه ها را کرک می کنند ، فرق این دو نسخه با نسخه های دیگر امکانات اضافه است ، برای مثال این دو نسخه دارای مراحل اضافه و یا اسلحه های اضافه هستند .
FUll Unlocked : این نسخه فقط دیتای بازی است و هیچ کرکی در آن موجود نیست . چند سالی است که بعضی از استودیوها از قفلی به نام denuvo برای بازی های خود استفاده می کنند و این کار باعث می شود تا بازی به هیچ وجه کرک نشود، این بازی ها به نسخه Full Unlocked معروف می شوند و برای اجرای بازی شما به CD-Key آن نیاز دارید که به صورت تکی و یا اشتراکی در سایت های ایرانی به فروش می رسد و قیمت متفاوتی دارد .