مقایسه ChatGPT با ChatGPT plus | چرا چت جی پی تی پلاس بخرم؟!

شرکت تحقیقاتی OpenAI که خالق ChatGPT است، به‌تازگی از نسخه جدید چت‌بات پیشرفته خود با عنوان ChatGPT plus رونمایی کرده و کاربران زیادی به استفاده از قابلیت‌ها و ویژگی‌های منحصربه‌فرد آن روی آورده‌اند. در ادامه با مقایسه ChatGPT و ChatGPT plus، تفاوت‌های این دو را مورد بررسی قرار خواهیم داد تا با ویژگی‌های متفاوت این دو آشنا شوید.

مهم‌ترین تفاوت ChatGPT و ChatGPT plus وجود مدل زبانی GPT-4 در نسخه پلاس است که همین موضوع بخش بزرگی از عوامل مؤثر در مقایسه چت جی پی تی و چت جی پی تی پلاس را شکل می‌دهد، درواقع GPT-4 ویژگی و قابلیت‌های جذابی دارد که نسخه معمولی ChatGPT با وجود GPT-3.5 از آن‌ها پشتیبانی نمی‌کند.

ChatGPT چیست؟

پیش از آنکه به مقایسه چت جی پی تی و چت جی پی تی پلاس بپردازیم، بهتر است کمی با ماهیت این دو سرویس و ویژگی‌های آن‌ها آشنا شویم.

ChatGPT یک ربات هوش مصنوعی پیشرفته مبتنی بر مدل زبانی GPT-3.5 است که خالق آن یعنی شرکت اپن ای آی، در تاریخ 30 نوامبر 2022 از ChatGPT رونمایی کرد. GPT به معنای از پیش آموخته است و همین موضوع بیان می‌کند که اطلاعات ChatGPT پیش از انتشار توسط متخصصان شرکت OpenAI به آن آموزش داده شده‌است.

هوش مصنوعی ChatGPT دارای ویژگی‌های متنوعی است و شما می‌توانید با خرید اکانت ChatGPT به همه آن‌ها دست یابید. همان‌طور که گفتیم این ربات دیالوگ محور است، یعنی می‌توانید با آن صحبت کنید و درخواست خود را شرح دهید تا بهترین پاسخ ممکن را دریافت کنید. برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های ChatGPT که ChatGPT plus نیز از آن‌ها برخوردار است، عبارتند از:

 • تولید محتوا
 • پاسخ به سوالات روزمره و تخصصی
 • تشخیص و ارائه راه‌حل برای مشکلات کدنویسی
 • ساخت رزومه اختصاصی
 • ساخت موسیقی
 • امکان درآمدزایی از آن

ChatGPT plus چیست؟

چت جی پی تی پلاس نسخه پریمیوم یا پولی این هوش مصنوعی است و مقایسه ChatGPT و ChatGPT plus بیشتر به معنای بررسی قابلیت‌های اضافی در این سرویس است. چراکه چت جی پی تی پلاس از تمام امکانات نسخه معمولی پشتیبانی می‌کند و علاوه بر آن نیز چند ویژگی و قابلیت جذاب دارد که بیانگر تفاوت ChatGPT و ChatGPT plus است.

سم آلتمن، مدیرعامل شرکت OpenAI پس از ارائه نسخه معمولی ChatGPT در یک توییت اعلام کرد که هزینه‌های خدمات‌دهی این ربات بسیار زیاد است و باید از ChatGPT درآمد کسب کنند؛ سرانجام با گذشت چند ماه، طرح درآمدزایی OpenAI از چت جی پی تی انجام شد و امکان خرید ChatGPT plus در دسترس کاربران قرار گرفت.

مقایسه ChatGPT و ChatGPT plus

همان‌طور که گفتیم، مقایسه ChatGPT و ChatGPT plus با توجه به تفاوت‌هایی که دارند انجام می‌شود؛ در ادامه تفاوت‌های چت جی پی تی و چت جی پی تی پلاس را مورد بررسی قرار خواهیم‌داد.

درک انواع محتوا

یکی از مهم‌ترین تفاوت‌هایی که در مقایسه ChatGPT و ChatGPT plus می‌توانیم به آن اشاره کنیم این است که نسخه پلاس قابلیت درک تصاویر را دارد، یعنی شما می‌توانید یک تصویر برای آن ارسال کنید و درباره آن سوال بپرسید یا حتی از ربات بخواهید آن را برایتان توصیف کند؛ اما در نسخه معمولی ChatGPT این امکان وجود ندارد و تنها درک محتوای متنی به زبان‌های مختلف امکان‌پذیر است.

حافظه مکالمات

ظرفیت هر مکالمه، دیگر تفاوت ChatGPT و ChatGPT plus محسوب می‌شود؛ درواقع در مقایسه چت جی پی تی با چت جی پی تی پلاس از نظر ظرفیت کلمات قابل استفاده در هر مکالمه، نسخه پلاس با ظرفیت بیشتر تا حدود 8 برابر، امکان بحث به‌صورت کامل بدون پاک کردن تاریخچه را فراهم می‌کند.

سرعت پردازش و پاسخ‌دهی

سرعت خدمات دهی ChatGPT در مقابل ChatGPT plus پایین‌تر است و کاربران با خرید chatGPT پلاس می‌توانند با سرعت بیشتری پاسخ سوالات خود را دریافت کنند؛ همچنین استفاده در ساعات اوج مصرف و ترافیک، برای کاربران ChatGPT plus راحت‌تر و بدون قطع و وصلی انجام می‌شود.

نحوه استفاده از ChatGPT و ChatGPT plus

با توجه به این موضوع که استفاده از هر دو نسخه ChatGPT در ایران تحریم است، امکان خرید ChatGPT یا ChatGPT plus در ایران وجود ندارد، اما فروشگاه‌های آنلاین زیادی وجود دارند که با دور زدن تحریم‌ها خرید سرویس‌های بین‌المللی از جمله ChatGPT را برای شما فراهم می‌کنند؛ یکی از این فروشگاه‌های معتبر مجموعه سیب کده است.

مزایای خرید اشتراک ChatGPT plus از سیب کده

سیب کده یک وب‌سایت یا فروشگاه کاملا قانونی در زمینه فروش اکانت‌های بین‌المللی است که می‌توانید برای خرید ChatGPT plus از طریق آن اقدام کنید، برخی از مزایای خرید اکانت ChatGPT پلاس یا معمولی از سیب کده عبارتند از:

 1. امکان خرید اکانت اختصاصی ChatGPT و اکانت‌های اشتراکی با قیمت پایین‌تر.
 2. پشتیبانی 24 ساعته برای کاربران.
 3. قیمت مناسب محصولات موجود.
 4. سیب کده دارای نماد اعتماد الکترونیکی یا همان ای نماد از وزارت صنعت است.
 5. علاوه بر اشتراک ChatGPT plus و ChatGPT، سرویس‌های محبوب دیگر از جمله انواع هوش مصنوعی، اسپاتیفای، اپل موزیک و … نیز در وب‌سایت سیب کده وجود دارند.