تبلیغات
تبلیغات

دانلود بازی اندروید Jewels Legend v2.16.4

Jewels Legend در سبک بازی های پازل و فکری است که برای کاربران دستگاه های اندروید طراحی شده است و به علت تقاضای بالای شما کاربران عزیز قصد داریم تا هم اکنون این بازی را خدمت حضور شما عزیزان معرفی کنیم . یک بازی ماجراجویی است که توسط کمپانی بازی سازی LinkDesks ساخته شده است . این بازق در در عین سادگی می تواند بسیار چالش برانگیز نیز بشود . ماموریت شما در این بازی این است که ستاره های جواهرات را برنده شوید و بعد از آن ها برای باز کزدن قلعه ها استفاده کنید . این بازی یکی از بهترین بازی های Jewel_Match3 است . اگر شما هم از طرفداران بازی های پازل و فکری هستید این بازی می توانید گزینه مناسب و فوق العاده ای برای شما باشد . اگر به این بازی علاقه مند شده این هم اکنون می توانید آخرین نسخه از این بازی را به همراه نسخه مود شده آن بر روی گوشی و یا تبلت اندروید خود نصب کنید و از بازی با آن نهایت لذت را ببرید . راهنمای چگونگی بازی Jewels Legend :– تعداد سه یا بیشتر جواهرات را در یک خط به یکدیگر متصل کنید . – 4 جواهر در یک خط باعث بروز انفجار می شود که بیشتر جواهرات اطراف خود را در یک ردیف یا ستون از بین می برد . -5 جواهر به صورت T و L باعث ایجاد بمب می شود که جواهرات بمبی تمام جواهرات را از بین می برند . -6 جواهر در یک خط می تواند یک انفجار قدرتمند تری را ایجاد کند که باعث از بین رفتن جواهرات در یک ستون و یک ردیف می شود . -ترکیب 2 جواهر ویژه برای عبور از سطح های سخت کمک می کند .

Jewels Legend v2.16.4

Ultimate Match-3 game in the jewel world with addictive and exciting adventures!


Jewels Legend (from LinkDesks Inc.) is an addictive and exciting adventure match 3 game filled with colorful jewels crunching effects! This jewel game has well designed puzzles for you to play in anytime and anywhere! Be the Jewel Star and unlock all castles in this jewel saga game.


HOW TO PLAY
– Match 3 or more jewels in a line to crush them.
– Match 4 jewels to create special lightning jewels. Lightning jewels can make a blast to destroy all jewels in a row or column.
– Match 5 jewels with T or L shape to create special jewels bomb. The jewels bomb can destroy all jewels around it.
– Match 5 jewels in a line to create special color jewels. Color jewels can destroy all jewels with the same color of selected jewels .
– Match 6 jewels can create a more powerful lightning jewel.It can destroy all jewels in a row AND a column.
– Combine 2 special jewels together to make different kinds of fantastic effects to help you pass the level.
– Reach different level target to pass levels in your adventure.


Just another match 3 games? No!
Features:
– Easy and fun to play, challenging to master.
– More than 390 addictive jewel quest levels – more added regularly.
– More than 78 challenging castle levels.
– 5 completely different best match 3 games types.
– Helpful magical boosters to win jewel stars.
– Daily free bonus in best jewel games.
– Auto hint when you jewel quest but could not find one match.


Classic Match3 games in Google Play. It is simple and fun, but also quite challenging. Easy to play, difficult to master. All levels are designed attentively. Your mission is to win the Jewels Stars. Pass these match 3 jewel levels and try to get all jewel stars in each level to unlock castles.


This best Jewel match-3 game is completely free to play, but some in-game items such as extra moves or jewel quest hints or lives will require payment.


Contact us for any problem: JewelLegend@linkdesks.com.


Match 3 Jewels and never stop!

لینک دانلود