تبلیغات
تبلیغات

دانلود بازی اندروید Legend of Solgard v1.7.2 همراه با فایل مود شده بازی

Legend of Solgard نام بازی جدید و بسیار محبوب در سبک بازی های نقش آفرینی و استراتژی می باشد که کاربران دستگاه های اندروید می توانند آن را همراه با نسخه مود شده یا بدون محدودیت پولی آن را از سایت ما به صورت کاملا رایگان دریافت کرده و از آن لذ ببرند . این بازی بیش از 1 میلیون دانلود را به خود اختصاص داده است و نشان از محبوبیت و جذابیت این بازی به کاربران می دهد . شما در این بازی نقش یک رهبر قبیله ای را بر عهده خواهید داشت که با ساخت و یافتن سربازانی با توانایی های متفاوت جمع آوری خواهید کرد و با آنها به دیگر قبیله ها حمله کرده تا آنها را تسخیر کنید و قلمرو خود را گسترش دهید تا بتوانید قدرت خود را در منطقه خود تثبیت کنید . در این بازی سربازان زیادی با قابلیت ها و توانایی های خارق العاده و جادویی در کنار یک دیگر می باشند به طور مثال موجودی یخی که تمامی دشمنان را در چالش ها فریز می کند و یا موجود دیگری که آتشی می باشد و مخالف موجود یخی می باشد و یک دیگر را به چالش می کشند . شما باید بتوانید این موجودات را با تشخیص قابلیت های خاصشان با استراتژی خاص خود در کنار یک دیگر قرار دهید تا بتوانید در مقابل قبیله های بسیاری برنده و پیروز باشید . همچنین شما با برد در این چالش ها سکه و امتیاز هایی را دریافت خواهید کرد و همینطور جعبه هایی جادویی که با باز کردن آنها می توانید نیروهای جدید را برای خود باز کرده و با سکه ها در طول بازی قدرت آنها را افزایش دهید و به چالش های سخت تری بروید . برخی قابلیت های بازی Legend of Solgard : -بازی به صورت آنلاین . -دارای موجودات افسانه ای با قابلیت های متفاوتی در بازی . -دارای جعبه هایی جادویی برای دریافت نیروهای جدید . -قابلیت ارتقاء نیروها و قدرت آنها در طول بازی . -نبرد با موجودان فانتزی . -دارای گرافیک بالای بازی . -دارای نسخه مود شده یا بدون محدودیت پولی بازی .

Legend of Solgard v1.7.2

Legend of Solgard is a Role Playing Game for android
download last version of Legend of Solgard Apk + Mod (Live/Energy/Damage) for android from revdl with direct link
In this unique RPG, combat enemies and bosses with the creatures you collect, level up your hero powers and loot treasure from Norse legend!
Join Embla in her epic fight to stop the end of all worlds and establish her as one of Solgard’s most powerful heroes. Use strategy to battle hordes of ice enemies in the Hero Arena, claim bounties on legendary villains, defeat epic Bosses and win the war against evil to become a true legend of Solgard.
Solgard is turning to winter, its creatures trapped in ice crystals and its worlds turning to ice. Ragnarok, the end of the world has started and only Embla can fight it. With the powers of The Sun Goddess, it is up to Embla to gather an army of creatures and together, battle and conquer the icy evil that threatens Solgard…
Grow an army of creatures, explore the worlds of Solgard and win the war against eternal frost one battle at a time while discovering the secrets of Norse legend! In this epic new RPG, strategy and creatures of legend are the best assets for you to dominate the arena.
In this RPG adventure:
• Test your skills and fight other heroes in the Hero Arena
• Form guilds with other players and fight together to battle epic Guild Bosses
• Collect allies and treasure from Norse legend
• Grow and power up your hero and army
• Use Tactics and Strategy to fight with an army of creatures
• Develop your hero with godlike powers
• Battle with epic fantasy creatures and bosses
The war to prevent Ragnarok has begun and each battle will require your best strategy.
Are you ready to fight epic battles and enter the pantheon of Solgard’s ancient heroes? Download this new RPG now and be part of the legend!
Legend of Solgard is completely free to play, but some optional in-game items will require payment.
By downloading this app on your mobile you are agreeing to our terms of service; http://about.king.com/consumer-terms/terms
You must be connected to the Internet to access full game features.
Easily sync the game between devices and access full game features when connected to the internet.

لینک دانلود