تبلیغات
تبلیغات

معرفی بازی جنگ ستارگان اسکوادرونز Star Wars Squadrons

Star Wars Squadrons

جدیدترین عضو از خانواده‌ی محبوب استار وارز یا جنگ ستارگان است که در سال 2020 و توسط شرکت معروف الکترونیک آرتز معرفی شد. Star Wars Squadrons یک بازی اول‌شخص مبارزات فضایی است که کنترل بخش‌های تخصصی استارفایترهای مختلف را به بازیکنان سپرده و آن‌ها را در دو بخش تک‌نفره و چندنفره به نبردهای تاریک و هیجان‌انگیزی می‌برد! همانند بتل فرانت 2، استار وارز اسکادران نیز توسط استودیو موتیو مونتریال (Motive Montreal) طراحی شده و توسعه یافته است. در طی روند بازی، کنترل استارفایترهای X-Wing, A-Wing, Y-Wing, U-Wing, TIE Fighter, TIE Interceptor, TIE Bomber و TIE Reaper fighters را بر عهده گرفته و در مبارزات هیجان‌انگیزی نقش‌آفرینی خواهید کرد! بر طبق اطلاعات منتشر شده از جانب الکترونیک آرتز، حالت‌های مختلفی برای تجربه بازی در بخش‌های تک‌نفره و چندنفره گنجانده شده است که در نوع خود بی‌نظیر بوده و از تنوع بسیار خوبی برخوردار است. از میان این حالت‌ها می‌توان به Fleet Battles اشاره کرد. در این حالت شما و اسکادرانتان وظیفه دارید تا با یکدیگر به صورت تیمی کار کرده و کشتی مرکزی دشمن را نابود کنید. به نظر می‌رسد الکترونیک آرتز به خوبی از معایب و ایرادات بازی بتل فرانت 2 آگاهی یافته و در همین راستا تصمیم دارد تا ایرادات احتمالی در سیستم خرید آیتم‌های مختلف را پیش از پاگیر شدن رفع کرده تا شاهد فاجعه‌ی دیگری مانند لوت باکس بتل فرانت 2 نباشیم. در زمینه ارتقا گیم پلی و شخصی‌سازی آن، بازی آیتم‌های متنوعی برای ایجاد تغییرات در اسلحه‌ها، موتورها و سپرها در نظر گرفته است. علاوه بر موارد ذکر شده، آیتم‌های منحصربه‌فردی به‌منظور شخصی‌سازی خلبانان و کابین در نظر گرفته شده است که می‌تواند برای طیفی از بازیکنان جذاب باشد. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های جدید بازی Star Wars Squadrons پشتیبانی از قابلیت کراس پلتفرم است به‌گونه‌ای که بازیکنان سه پلتفرم پلی‌استیشن 4، ایکس باکس 1 و پی سی می‌توانند به صورت هم‌زمان از تجربه آنلاین بازی لذت ببرند. مهم‌تر از همه‌ی موارد ذکرشده، پشتیبانی بازی از هدست های واقعیت مجازی است که در دو پلتفرم پی سی و پلی‌استیشن 4 در دسترس است. 

..|| بر طبق اطلاعات منتشر شده، این عنوان در تاریخ 11 مهر منتشر خواهد شد ||..

|| این عنوان از هدست های واقعیت مجازی نیز پشتیبانی می کند ||..

 تمرکز اصلی بازی بر ارائه‌ی یک تجربه آنلاین همه‌جانبه و سرگرم‌کننده است اما درعین‌حال سازندگان تصمیم گرفته‌اند تا یک بخش کمپین مختصر نیز طراحی کرده و در بازی تعبیه کنند. داستان بخش کمپین بیانگر وقایعی است که بعد از نبرد Endor به وقوع پیوسته و بازیکنان را در نقش خلبان‌های نخبه‌ای از دو جناح مهم اسکادران پیشتاز جمهوری و اسکادران تایتان از جناح امپراتوری کهکشانی قرار می‌دهد. با وجود اینکه در نسخه‌های اخیر سری استاروارز مانند بتل فرانت 1 و 2 شاهد یکسری نبردهای فضایی پراکنده بودیم اما خلأ یک عنوان اختصاصی برای نبردهای فضایی به شدت در این سری جذاب احساس می‌شد. Star Wars Rogue Squadron III: Rebel Strike آخرین نسخه‌ای بود که در سال 2003 و به صورت اختصاصی پیرامون نبردهای فضایی طراحی شده بود.

sws-embed-image-orange-accent-element

تصویر زمینه بازی Star Wars Squadrons

حس واقعی محافظت از کهکشان
قبل از شروع هر عملیات، شما و اعضای تیم در یک اتاق کوچک دور هم جمع خواهید شد تا برای آخرین بار نقشه حمله و وظایف خود را مرور کنید. مبارزات بازی به یک یا چند لوکیشن خاص محدود نمی‌شوند بلکه علاوه بر کهکشان‌ها و سیارات معروف نسخه‌های پیشین در یکسری لوکیشن های کاملاً جدید مانند غول گازی Yavin Prime و ماه Galitan به نقش‌آفرینی خواهید پرداخت.

Star.Wars.Squadrons-Pic3

استارفایترهای قدرتمند و متنوع
در طی روند بازی Star Wars Squadrons کنترل استارفایترهای متنوعی را بر عهده خواهید گرفت که در کلاس‌های مختلفی دسته‌بندی شده‌اند. همان‌طور که قبلاً اشاره شد در بخش کمپین بازی به عنوان دو اسکادارن مختلف که یکی در ناوگان امپراتوری و دیگری در ناوگان جمهوری فعالیت می‌کند نقش‌آفرینی خواهید کرد و در هر کدام از این اسکادران‌ها با سیستم‌ها و مأموریت‌های منحصربه‌فردی روبه‌رو خواهید شد. کنترل صفر تا صد استافایتر در اختیار خلبان است. از جمله مهم‌ترین وظایف فنی خلبان می‌توان به راه‌اندازی اولیه و تنظیم استارفایتر، انتقال قدرت و نیرو میان سیستم‌های مختلف و پیاده‌سازی استراتژی‌های تیمی اشاره کرد.مبارزات آنلاین بازی به صورت 5v5 صورت می‌پذیرد و هر تیم شامل 5 خلبان می‌شود. کار تیمی و درک متقابل میان اعضای تیم مهم‌ترین عامل موفقیت در بازی Star Wars Squadrons است.

تصویر زمینه بازی Star Wars Squadrons

تجربه عمیق و همه جانبه واقعیت مجازی
همان‌طور که گفته شد بازی Star Wars Squadrons از هدست های واقعیت مجازی نیز پشتیبانی می‌کند که بازی را به گزینه‌ای ارزشمند برای دارندگان این هدست ها تبدیل می‌کند. نمایی که با کمک هدست های واقعیت مجازی شاهد آن خواهید بود فضای داخل کابین خلبان است که حس واقعی کنترل یک استارفایتر و تجربه یک نبرد هیجان‌انگیز را به بازیکنان منتقل می‌کند.

sws-embed-image-orange-accent-element

معرفی استارفایترها

StarFighters-Cover

استارفایترهای بازی Star Wars Squadrons در 4 کلاس مختلف دسته‌بندی شده‌اند و هر کدام دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی هستند. این فایترها از امکانات شخصی‌سازی و آیتم‌های اضافی مختلفی پشتیبانی می‌کنند که می‌توانید با کمک آن‌ها فایتری متناسب با استایل و سبک بازی خود طراحی کنید. در بخش آنلاین انتخاب درست فایتر و تجهیزات آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و استایل بازی و راحتی شما تنها معیار انتخاب نیست بلکه معیار مهم کمک به تیم و در نتیجه نیازهای تیم است که نوع فایتر شما را مشخص می‌کند.

Star Wars Squadrons

تصویر زمینه بازی Star Wars Squadrons
1 – آشیانه جمهوری
T-65 X-WING STARFIGHTER

سازنده: شرکت Incom

T-65 X-WING STARFIGHTER یک فایتر همه‌کاره و قدرتمند است که یک گزینه عمومی و مناسب برای طیف زیادی از بازیکنان با سطح مهارت‌های مختلف محسوب می‌شود. این فایتر در زمینه‌های مختلفی همچون قدرت آتش، دوام و استقامت و توانایی مانور از قدرت مناسبی برخوردار است و به نوعی میان این سه شاخص مهم تعادل برقرار ساخته است. به عبارت دیگر، این فایتر هیچ‌گونه مزیت ویژه‌ای نسبت به سایرین ندارد اما تمامی ویژگی‌ها و امکانات موردنیاز را در سطح قابل قبولی در خود جای داده است. همین عامل مهم است که T-65 X-WING را به گزینه‌ای عمومی و همه‌پسند تبدیل می‌کند. کنترل و هدایت این فایتر بسیار ساده و روان است و توانایی مبارزه با طیف زیادی از ماشین‌آلات دشمن از جمله سفینه‌های فرماندهی را در خود جای داده است. اگر تازه‌کار هستید حتماً T-65 X-WING را در نظر بگیرید و برای یک‌بار هم که شده آن را امتحان کنید.یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها و قابلیت‌های مهم این فایتر توانایی تطابق با شرایط محیطی مختلف و در نتیجه عملکرد مناسب در شرایط حساس و موقعیت‌های کلیدی است.

T-65-X-WING-STARFIGHTER

 • کلاس: فایتر
 • قدرت مانور: متوسط
 • قدرت آتش: متوسط
 • حجم مهمات: متوسط
 • مقاومت شیلد: متوسط
 
BTL Y-WING BOMBER

سازنده: صنایع Koensayr

BTL Y-WING BOMBER فایتر غول‌پیکر و بسیار قدرتمند جمهوری است که حجم آتش بسیار زیادی را با خود حمل می‌کند. این بمب‌افکن قدرتمند و بزرگ می‌تواند نقش‌های مختلفی در میدان نبرد ایفا کند اما یکسری معایب نیز دارد. سرعت آن بسیار کم است و به دلیل اندازه غول‌پیکر و بزرگ خود هدف راحت و آسانی برای دشمنان خواهد بود. شاید سرعت کم آن برای بازیکنان سرعتی مشکل ایجاد کند اما قدرت آتش و استقامت خیره‌کننده آن در برابر دشمنان نظر شما را به کلی دگرگون خواهد کرد. با وجود توپ‌خانه قدرتمند و ظاهر خوفناک، BTL Y-WING BOMBER مناسب‌ترین گزینه برای حمله به اهداف ثابت و بزرگ مانند سفینه‌های فرماندهی است. سفینه‌های فرماندهی علاوه بر ثابت بودن و بزرگی مقاومت بسیار بالایی نیز در برابر سلاح‌های مختلف از خود نشان می‌دهند در همین راستا وجود یک بمب‌افکن مانند BTL Y-WING BOMBER می‌تواند روند نابود کردن آن‌ها را ساده‌تر و سریع‌تر کند. اگر سرعت و قدرت مانور اهمیت چندانی برایتان ندارد پس این غول بمب‌افکن مسلماً گزینه‌ی مناسبی برای شماست!

BTL-Y-WING-BOMBER

 • کلاس: بمب افکن
 • قدرت مانور: پایین
 • قدرت آتش: بالا
 • حجم مهمات: بالا
 • مقاومت شیلد: بالا
 
RZ-1 A-WING INTERCEPTOR

سازنده: مهندسی Kuat

RZ-1 A-WING INTERCEPTOR سبک‌ترین و درعین‌حال سریع‌ترین و چابک‌ترین فایتری است که در ناوگان قدرتمند جمهوری وجود دارد. این قایتر در عملیات ره‌گیری عملکرد بسیار مناسبی از خود نشان می‌دهد. از این فایتر می‌توان به‌عنوان پیشرو و صف‌شکن برای پاک‌سازی مسیر حرکت فایترهای سنگین‌تر و قوی‌تر نظیر BTL Y-WING BOMBER استفاده کرد. RZ-1 A-WING INTERCEPTOR با وجود سرعت و چابکی قابل‌ملاحظه خود، نقش بسیار مهمی در شکستن صف دفاعی دشمنان و بر هم زدن استراتژی‌های آنان ایفا می‌کند. بدنه و شیلد ضعیف و شکننده مهم‌ترین نقطه‌ضعف این کلاس می‌باشد به‌گونه‌ای که فقط چند ضربه کافی است تا این فایتر به کلی نابود شود. اما توانایی مانور خارق‌العاده و مهم‌تر از همه سرعت سرسام‌آور باعث شده تا RZ-1 A-WING INTERCEPTOR هدفی بسیار سخت و چموش برای نیروهای دشمن باشد.

RZ-1-A-WING-INTERCEPTOR

 • کلاس: رهگیر
 • قدرت مانور: بالا
 • قدرت آتش: بالا (خصوصا در برابر فایترها)
 • حجم مهمات: پایین
 • مقاومت شیلد: پایین
 
UT-60D U-WING SUPPORT CRAFT

سازنده: شرکت Incom

UT-60D U-WING SUPPORT CRAFT یک فایتر پشتیبانی است که با استفاده از 4 موتور قدرتمند بسیار سریع و چابک است. UT-60D U-WING SUPPORT CRAFT قلب تپنده هر اسکادران است زیرا منابع و امکانات موردنیاز سایر خلبانان و کلاس‌های دیگر را با خود حمل می‌کند. این فایتر از امکانات و قابلیت‌های هجومی خاصی بهره‌مند نیست اما به دلیل حمل منابع موردنیاز سایر فایتر ها و مهم‌تر از همه تعمیر آن‌ها در هنگام آسیب‌دیدگی عملکرد کلی اسکادران را بهبود بخشیده و آن‌ها را به هدف نزدیک‌تر می‌کند. مهم‌ترین قابلیت مبارزاتی فایتر UT-60D U-WING SUPPORT CRAFT نفوذ به سیستم‌های مختلف دشمن و اختلال در عملکرد آن‌ها و پشتیبانی اطلاعاتی سایر خلبانان اسکادران است.

UT-60D-U-WING-SUPPORT-CRAFT

 • کلاس: پشتیبانی و ترابری
 • قدرت مانور: متوسط
 • قدرت آتش: پایین
 • حجم مهمات: بالا
 • مقاومت شیلد: بالا

Star Wars Squadrons

تصویر زمینه بازی Star Wars Squadrons

2 – آشیانه امپراتوری
TIE/IN INTERCEPTOR

سازنده: Sienar Fleet Systems

TIE/IN INTERCEPTOR سریع‌ترین، چابک‌ترین و سبک‌ترین فایتر کل کهکشان است که می‌تواند خودش را با شرایط مختلف محیطی تطبیق دهد. با کمک شتاب و قدرت مانور بالای این هیولا، می‌توان دشمنان را فریب داد و از موشک‌ها و توپ‌های سنگینی که توسط سفینه‌های فرماندهی و فایترهای دشمن شلیک می‌شود به‌سرعت طفره رفت! با وجود سرعت بالا و توانایی مانور خیره‌کننده، TIE/IN INTERCEPTOR بسیار آسیب‌پذیر است و از شیلد ضعیفی استفاده می‌کند که مقاومت آن را در برابر حملات دشمنان کاهش می‌دهد. علاوه بر این، سبکی فایتر بدین معناست که حجم مهمات تعبیه شده در آن محدود است و باید به دقت از تک‌تک تیرهای خود استفاده کنید. TIE/IN INTERCEPTOR بهترین گزینه برای نابود کردن بمب‌افکن‌ها و فایترهای سنگین دشمن است و از آن می‌توان در جهت نابود کردن برجک‌های دفاعی سفینه‌های فرماندهی دشمن نیز به بهترین نحو ممکن بهره جست. با وجود تمام این قابلیت‌ها، این فایتر توانایی چندانی در مبارزه و تخریب سفینه‌های فرماندهی دشمن ندارد و بیشتر در ارتباط با هدف‌های کوچک مؤثر عمل می‌کند.

TIE-IN-INTERCEPTOR

 • کلاس: رهگیر
 • قدرت مانور: بالا
 • قدرت آتش: بالا (خصوصا در برابر فایترها)
 • حجم مهمات: پایین
 • مقاومت شیلدندارد
 
TIE/LN FIGHTER

سازنده: Sienar Fleet Systems

TIE/LN FIGHTER فایتر رسمی و استاندارد امپراتوری است که از دو موتور قدرتمند بهره می‌برد. این فایتر با وجود اینکه از سپرهای دفاعی استفاده نمی‌کند بسیار محکم و مقاوم است و در عین حال سرعت و چالاکی قابل‌توجهی دارد که او را نسبت به رقیب اصلی خود در جمهوری یعنی T-65 X-WING STARFIGHTER برتر ساخته و یکسری برتری‌های استراتژیکی به اسکادران تایتان عطا می‌کند. با وجود تعادل بسیار مهمی که در میان قابلیت‌ها و بخش‌های مختلف این فایتر وجود دارد می‌توان از آن در نقش‌ها و محیط‌های مختلفی استفاده کرد. سرعت‌بالا، کابین کوچک، توانایی مانور بالا و دید خوبی که این فایتر به بازیکن می‌دهد آن را به یک گزینه‌ی بسیار ارزشمند و وسوسه کننده تبدیل می‌کند. تنوع و حجم مهمات TIE/LN FIGHTER نیز در سطح بسیار خوبی قرار دارد که آن را به کابوسی برای سفینه‌های فرماندهی دشمن تبدیل می‌کند.

TIE-LN-FIGHTER

 • کلاس: فایتر
 • قدرت مانور: متوسط
 • قدرت آتش: متوسط
 • حجم مهمات: متوسط
 • مقاومت شیلدندارد
 
TIE/SA BOMBER

سازنده: Sienar Fleet Systems

TIE/SA BOMBER را می‌توان تانک پرنده ناوگان قدرتمند امپراتوری دانست. این فایتر آهسته‌ترین و سنگین‌ترین گزینه موجود در امپراتوری است که از قدرت مانور کمی نیز بهره‌مند است. با وجود این عیب بزرگ، TIE/SA BOMBER حجم وسیع و متنوعی از مهمات و سلاح‌ها را با خود حمل کرده که او را به گزینه‌ای سرسخت و بدقلق برای نیروهای دشمن تبدیل می‌کند! در نبردهای شاخ‌به‌شاخ و انفرادی این فایتر مسلماً برنده میدان خواهد بود و با اندکی تلاش برتری خود را اثبات خواهد کرد. همان‌طور که از نام این جنگ‌افزار غول‌پیکر مشخص است از این وسیله می‌توان برای بمب باران و نابود کردن سفینه‌های فرماندهی استفاده کرد. با استفاده از حجم زیاد مهمات، بازیکن قادر است تا بارانی از آتش بر روی خطوط دشمن و سفینه‌های غول‌پیکر آنان پراکنده کرده و استراتژی و چیدمان آن‌ها را در کمترین زمان ممکن نابود کند.

TIE-SA-BOMBER

 • کلاس: بمب افکن
 • قدرت مانور: پایین
 • قدرت آتش: بالا
 • حجم مهمات: بالا
 • مقاومت شیلد: ندارد
 
TIE/RP REAPER

سازنده: Sienar Fleet Systems

TIE/RP REAPER بزرگ‌ترین فایتر امپراتوری است که بیشتر به عنوان پشتیبان و باربر در میدان نبرد نقش ایفا می‌کند. TIE/RP REAPER با وجود اینکه بسیار بزرگ و غول‌پیکر است از سرعت و چابکی مناسبی بهره‌مند است که در کهکشان بی‌نظیر است. حضور این ماشین غول‌پیکر در میان اسکادران برتری‌های استراتژیکی مهمی به نیروهای خودی و متحدان ارائه می‌دهد. بر خلاف سایر فایترهای موجود در امپراتوری، TIE/RP REAPER به شیلد های منحرف‌کننده مجهز است. این شیلد ها در دفع موشک‌ها و توپ‌های دشمن بسیار کاربردی هستند و می‌توانند با تغییر جهت موشک‌ها فایتر را در امان نگه‌دارند. سایر خلبانان می‌توانند برای دریافت منابع به این فایتر مراجعه کرده و در سریع‌ترین زمان ممکن سرویس مدنظر را دریافت کنند. علاوه بر موارد ذکر شده، این فایتر قادر به ارسال هواپیماهای بدون سرنشینی است که می‌توانند فایترهای خودی و متحدان را تعمیر کرده و مقاومت آن‌ها را افزایش دهند.

TIE-RP-REAPER

 • کلاس: پشتیبانی و ترابری
 • قدرت مانور: متوسط
 • قدرت آتش: پایین
 • حجم مهمات: بالا
 • مقاومت شیلد: بالا

sws-embed-image-orange-accent-element

لوکیشن های جدید بازی Star Wars Squadrons

Yavin Prime

Yavin Prime در قلمرو مرزی Rim واقع شده و یک غول گازی عظیم الجسه است. یکی از قمرهای مهم این کهکشان Yavin 4 نام دارد که در قدیم‌الایام یکی از پناهگاه‌های مهم جمهوری بوده است و اکنون نیز پاتوق بسیار مهمی برای آن‌هاست.

Yavin-Prime

Esseles
با وجود مجاورت این منطقه با قلمرو جمهوری، Esseles برای مدت‌زمان زیادی تحت کنترل امپراتوری بوده است. در درون حلقه یخی این منطقه، یک سایت شنود و جاسوسی بسیار مهم توسط امپراتوری ساخته شده است که از آن برای جاسوسی و کشف اطلاعات در قلمرو جمهوری استفاده می‌شود. به دلیل وجود این تشکیلات جاسوسی، جمهوری بسیار مصمم است که آن را در سریع‌ترین زمان ممکن نابود کرده و Esseles را تحت کنترل خود درآورد.

Esseles

Nadiri Dockyards
Nadiri Dockyards یک کارخانه بزرگ تولید سفینه و فایتر بوده که متعلق به جمهوری است و در اعماق بخش Bormea مخفی شده است. این منطقه صنعتی از اهمیت بسیار بالایی برای جمهوری برخوردار است و جمهوری به هر قیمتی که شده از آن دفاع می‌کند.

Nadiri-Dockyards

Sissubo
Sissubo هفتمین سیاره مهم منظومه چاندریلا است که در بخش Bormea واقع شده است. این سیاره و جو آن مملو از ضایعات و بقایای فایترها و سفینه‌های امپراتوری است که در طی پروژه استارهاوک نابود شده‌اند. این ضایعات برای سفینه‌ها و فایترهای کوچک مشکلی ایجاد نمی‌کند اما مکان بسیار خطرناکی برای سفینه‌های فرماندهی هستند و در همین راستا باید از آن‌ها تا حد ممکن دوری کنید.

Sissubo

Galitan
Galitan یکی از قمرهای دور افتاده سحابی (یا نبولا) Ringali است. قدرت فزاینده این سحابی باعث تکه‌تکه شدن این قمر شده و آن را به سیارک‌های سوزانی در اندازه‌های مختلف تبدیل کرده است.

Galitan

Zavian Abyss
Zavian Abyss یک بخش خطرناک فضایی است که در منطقه Expansion واقع شده است. در این منطقه سیارک‌های کوچک و بزرگی وجود دارد که به دلیل وجود سیاه‌چاله ای مخوف در اطرافشان مملو از انرژی الکتریکی هستند. تاکنون ماجراجویان زیادی جرئت کرده‌اند تا به درون این سیاه‌چاله مخوف سفر کنند اما هیچ‌کدام سالم بازنگشته‌اند.

Zavian-Abyss

نام: Star Wars Squadrons
شرکت سازنده: موتیو مونتریال (Motive Montreal)
تاریخ انتشار: 11 مهر
زبان: انگلیسی
فرمت فایل: exe
پلتفرم: کامپیوتر
سبک بازی: اکشن - اول شخص
امکان استفاده بصورت آنلاین: ندارد
مناسب برای گروه سنی: 18 سال به بالا
رمز فایل: www.download.ir

Star Wars Squadrons

Buckle up, feel the adrenaline of first-person multiplayer dogfights alongside your squadron, and take off in a thrilling STAR WARS™ story.

لینک دانلود