تبلیغات
تبلیغات

دانلود فیلم آموزشی The Science of Mindfulness

The Science of Mindfulness: A Research-Based Path to Well-Being

فیلم آموزشی مجصول کمپانی معروف TheGreatCoursesPlus و به زبان انگلیسی میباشد . بیاموزید که چگونه تمرین تکنیکهای ذهن آگاهی می تواند با دوره The Science of Mindfulness: A Research-Based Path to Well-Being که توسط یک روانشناس هاروارد انجام می شود ، ذهن ، قلب و زندگی روزمره شما را دگرگون کند .

محتوای دوره The Science of Mindfulness: A Research-Based Path to Well-Being:

_ 1: چرا مسائل ذهن آگاهی: با بررسی ماهیت تمرین ذهن آگاهی به عنوان ابزاری برای افزایش آگاهی با پذیرش تجربه فعلی ما ، شروع کنید . دامنه قابل توجه فواید روانشناختی و جسمی آن را مرور کنید ، تصورات غلط رایج را برطرف کنید و از سه مهارت اصلی که به عنوان بخشی از یک مسیر تجربی پشتیبانی شده برای بهزیستی استفاده می کند ، پرده بردارید .

_ 2: مغز مشکل دار ما: در اینجا ، کشف کنید که مغز ما چگونه در واقع از نظر تکاملی به پریشانی روانی مستعد است . در مورد “تعصب منفی” انسان ، و اینکه چگونه تمایل ما برای پیش بینی و تلاش برای جلوگیری از درد پیش می آید ، بیاموزید . در نظر بگیرید که ذهن آگاهی به ما درمورد ذهن می آموزد و چه چالشی در تمرین ذهن آگاهی – با آگاهی از نفس ممکن است بوجود بیاید .

_ 3: روشهای غیررسمی ، رسمی و فشرده: درک کنید که چگونه ذهن آگاهی ، مانند آمادگی جسمی ، باید از طریق تمرین منظم و پایدار توسعه یابد . روشهای پرورش ذهن آگاهی را در طول فعالیتهای روزانه مانند استحمام یا رانندگی بررسی کنید و فواید قابل توجه تمرین مراقبتی رسمی و عقب نشینی فشرده را درک کنید . در مورد پیاده روی و خوردن مراقبه نیز بیاموزید .

_ 4: من کی هستم؟ خطرات خود: اکنون با یکی از اساسی ترین و چالش برانگیزترین بینش هایی که از تمرین ذهن آگاهی حاصل می شود ، چنگ بزنید . با استناد به علم شناختی و اندیشه سنتی بودایی ، مشاهده کنید که چگونه ذهن انسان حس توهم انگیز یک “جدا” را ایجاد می کند ، و اینکه چگونه این برداشت از جدایی خود عامل رنج است .

_ 5: ذهن آگاهی یا روان درمانی؟: به دلالت تمرین ذهن آگاهی برای بهزیستی روانشناختی بپردازید . بیاموزید که چگونه عملکرد ذهن آگاهی نسبت به بسیاری از اهداف مشابه روان درمانی کار می کند . کاوش کنید که چگونه هدف نهایی تمرین ذهن آگاهی سنتی از ارائه روانشناسی غربی در ارائه مسیری بنیادی تر به سمت آزادی روانی ، عاطفی و معنوی منحرف می شود .

_ 6: توجه و همدلی در روابط: ببینید که چگونه شیوه های ذهن آگاهی ما را برای در آغوش گرفتن تجربه لحظه به لحظه ما آموزش می دهد . بیاموزید که چگونه این ظرفیت به ما اجازه می دهد تا با ناراحتی روبرو شویم و آزادانه همه حالات عاطفی را تحمل کنیم ، و اینکه چگونه این امر می تواند با ایجاد همدلی ، روحیه باز و انعطاف پذیری ذهنی بر روابط ما تأثیر بگذارد .

_ 7: علم شفقت و دلسوزی: “دلسوزی” همدلی در برابر رنج است که شامل تمایل به کاهش آن می شود . بیاموزید که چگونه دلسوزی برای خود تقریباً با هر نتیجه روانی مطلوب همراه است . برای پرورش شفقت هم خود و دیگران مراحل و تمریناتی را بیاموزید و مطالعاتی را در مورد مزایای ایجاد شفقت مرور کنید .

_ 8: تمرینات متناسب با نیازهای متغیر: در انتخاب شیوه های ذهن آگاهی برای زندگی خود ، هفت معیار یا سؤال مختلف را در نظر بگیرید ، از جمله مهارت های ذهن آگاهی را باید تأکید کنید . خواه طرفداری از رویکردهای سکولار یا مذهبی . و چه موقع باید کارهایی انجام دهیم که بر خلاف آنهایی که با مواد روانشناختی دشوار کار می کنند ، احساس امنیت ایجاد کنند .

_ 9: اصلاح عملکرد و ساختار مغز: این سخنرانی نگاهی کامل به ذهن آگاهی و عملکرد مغز دارد . مطالعاتی را مرور كنید كه نشان می دهد چگونه تمرین ذهن آگاهی مناطقی از مغز را تنظیم می كند كه عواطف را تنظیم می كنند ، افكار و احساسات را ادغام می كنند ، همدلی را افزایش می دهند و یادگیری و حافظه را تسهیل می كنند ، در عین حال همچنان ماده مغزی بیشتری را حفظ كرده و از جنبه های افت شناختی كه به طور معمول با پیری در ارتباط است ، جلوگیری می كند .

_ 10: تنهایی- پادزهر تنهایی: کاوش کنید که چگونه ذهن آگاهی و رفتارهای دلسوزی ارتباط و ارتباط با دیگران را عمیق تر می کند ، و همچنین آگاهی از ارتباط “درهم آمیخته”  ارتباط ما با جهان بزرگتر را پرورش می دهد . داده هایی را مرور کنید که نشان می دهد مهارت های ذهن آگاهی چگونه روابط را تقویت می کند ، و ببینید چگونه ذهن آگاهی باعث می شود توانایی تنها بودن ، ظرفیتی که برای صمیمیت ضروری است ، باشد .

نام: The Science of Mindfulness: A Research-Based Path to Well-Being
شرکت سازنده: TheGreatCoursesPlus
کیفیت: 1080p
زبان: انگلیسی
ژانر: آموزشی
فرمت فایل: mp4
منتشر کننده: TheGreatCoursesPlus
رمز فایل: www.download.ir

The Science of Mindfulness: A Research-Based Path to Well-Being

Learn how practicing mindfulness techniques can radically transform the mind, the heart, and your everyday life with this course taught by a Harvard psychologist.

لینک دانلود