تبلیغات
تبلیغات

دانلود نرم افزار Prime95 v29.8 نسخه ویندوز – لینوکس – مک

Prime95

که با نام GIMPS نیز شناخته می شود ، نرم افزاری است که ابتدا برای یافتن اعداد مرسنن که همیشه مورد توجه ریاضیدانان بوده است ، طراحی و عرضه شده است . اما این برنامه به دلیل فشار بالایی که به پردازنده های رایانه های شخصی می آورد بعد ها به عنوان نرم افزاری برای تست فشار بر روی CPU ها به کار آمد . اکنون از نرم افزار Prime95 برای سنجش پایداری پردازنده استفاده می شود و بیشتر به کار کسانی می آید که پردازنده خودشان را اورکلاک می کنند . آزمایش هایی که این برنامه در خلل پیدا کردن اعداد مرسنن بر پردازنده اعمال می کند بسیار سنگین بوده است و می توان خطاهایی که ممکن است پردازنده در هنگام فشار بر روی خودش دارد را مشاهده نمود .

نرم افزار Prime95

توسط جرج ولتمن عرضه شده و بر روی همه سیستم عامل های موجود قابل اجرا است زیرا این برنامه به صورت متن باز ارائه شد تا همه علاقمندان به اعداد مرسنن بتوانند با این نرم افزار آن ها را که حدود 40 عدد هستند پیدا کنند و فرمول آنها را بنویسند ولی بعدها در همه سیستم عامل ها به عنوان ابزاری برای تست قدرت و مقدار تحمل استرس CPU ها استفاده شد .
نام: Prime95
حجم فایل: 6 مگابایت
شرکت سازنده: Mersenne
تاریخ انتشار: 2020
ورژن: v29.8
زبان: انگلیسی
پلتفرم: ویندوز ، مک ، لینوکس ، Free BSD ، Windows Service
رمز فایل: www.download.ir

Prime95 - v29.8

Prime95 is a freeware program originally designed to find new Mersenne prime numbers. Given the nature of Prime95 it is now widely used as a CPU stress testing utility to gauge the stability of a CPU, especially when overclocking a system. It includes a Torture Test designed specifically to test PC subsystems for errors.

لینک دانلود